Rafał z Kolbuszowej ma zaledwie 19 lat i złamany kręgosłup. Pomóżmy mu

Rafał z Kolbuszowej ma zaledwie 19 lat i złamany kręgosłup. Pomóżmy mu

Rafał Niemczyk z Kolbuszowej Górnej ma zaledwie 19 lat i życie, które napisało dramatyczny dla niego scenariusz. Dwa miesiące temu potrącił go samochód. Przeżył, ale ma złamany kręgosłup. Nie może chodzić. I prosi nas o pomoc.

W 2022 roku Rafał skończył szkołę, po której odbywał staż. W zasadzie już go kończył i miał podpisywać swoją pierwszą umowę o pracę. Planował, na co będzie odkładał i co będzie robił w życiu…
29 listopada wracając z pracy, potrącił go samochód i złamał mu kręgosłup. W dużym stopniu ma uszkodzony rdzeń kręgowy. To spowodowało paraliż kończyn dolnych. Rafał przeszedł skomplikowaną operację, po której trafił na oddział intensywnej terapii.

– Moje płuca, które zostały mocno stłuczone, nie chciały ze mną współpracować. Dziewięć dni walczyłem o życie podpięty pod respirator i wiele innych urządzeń… Dałem radę – żyję. I doceniam każdy swój oddech. Jednak teraz moja przyszłość nie ma nic wspólnego z wcześniejszymi marzeniami. Poruszam się na wózku inwalidzkim.

– Przede mną walka o to, żebym mógł wstać o własnych siłach i przejść, chociażby parę kroków. Aby tego dokonać, potrzebuję poddać się długiej  rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.
– Niedługo opuszczę szpital. Po tym czasie muszę zapewnić sobie prywatną rehabilitację, która pochłonie ogromne sumy pieniędzy. Bez Waszej pomocy nie będę w stanie opłacić pobytu w takim miejscu. Każda najmniejsza pomoc przybliży mnie do mojego marzenia, którym jest stanąć  na nogi i zacząć chodzić – dodaje Rafał.

Pomóc Rafałowi możemy, wpłacając dowolną kwotę na stronie internetowej Fundacji Się Pomaga.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.