Radny Pik: – Zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2

Radny Pik: - Zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2

Szczepionka przeciw koronawirusowi ma być bezpłatna i dobrowolna. Zabiegowi temu będzie można się poddać w każdej gminie. Chęć zaszczepienia się w pierwszym możliwym terminie zadeklarował już radny miejski, Dorian Pik.

Od miesięcy ludzie na całym świecie wyczekiwali szczepionki, która powstrzyma rozprzestrzenianie się COVID-19. Dzięki miesiącom ciężkiej pracy naukowców już niedługo będziemy mogli rozpocząć szczepienia. Będą one darmowe i dobrowolne.
Najpierw medycy

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 milionów dawek, po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem w ostatnich dekadach.

Szczepienia w pierwszej kolejności będą zorganizowane w 500 szpitalach. Potem zaszczepić może się personel pozostałych lecznic i przychodni, farmaceuci, ale też pracownicy i podopieczni zakładów opieki leczniczej. Kolejną grupą będą seniorzy i służby mundurowe.

Chęć poddania się temu zabiegowi wyraził już kolbuszowski radny, Dorian Pik: – Tak, zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2 w pierwszym możliwym terminie – napisał na Facebooku.

Radny Pik: - Zaszczepię się przeciw SARS-CoV-2

Najprawdopodobniej proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się w lutym 2021 roku. Wszystko jednak zależy od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

Konieczna rejestracja

Proces szczepienia przeciw COVID-19 będzie prosty i jednocześnie bezpieczny. Jak będzie wyglądał?

  1. Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Szczepionka  będzie bardzo ważnym elementem w walce z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak, żeby do czasu jej wprowadzenia zachowywać się rozsądnie. A więc przestrzegać obowiązujących zasad, takich jak dystans społeczny, dezynfekcja rak oraz zasłanianie ust i nosa.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.