Radni żądają posiłków. Najlepiej kilku. Internauci: Mało wam balang?

Szerokim echem odbił się apel kolbuszowskich radnych miejskich o posiłki. Otóż na ostatniej sesji stwierdzili, że mają dość siedzenia na sesjach z pustymi brzuchami i żądają posiłków. Najlepiej kilku. Z takim wnioskiem na ostatniej sesji wystąpił radny Waldemar Macheta. Zaproponował, aby jedzenie sprowadzać z Fundacji Na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. W podobnym tonie wypowiadał się radny Julian Kłoda: – Chodzi o to, żeby było coś ciepłego do jedzenia. Bo jak człowiek głodny, to… nie myśli – argumentował Kłoda.

Krzysztof Wilk, przewodniczący rady, jest na tak: – Może przesadzam, ale nawet ustawa mówi, że jeżeli warunki pracy są uciążliwe i powodują ubytek energetyczny, to pracodawca ma obowiązek od grudnia do lutego zapewnić bezpłatne posiłki – mówił Wilk. – W związku z tym chyba zdecydujemy o nawiązaniu współpracy z Fundacją w tym zakresie. Mam na myśli formę szerszą niż sam obiad. Może jakieś kanapki – zastanawiał się szef rady.

Internauci nie pozostawili suchej nitki na kolbuszowskich radnych. Oto najdelikatniejsze z wpisów: „No, przecież warunki są komfortowe, nie? Na łeb się nie leje, ciepło, miło i przyjemnie. Siedzą na miękkich taboretach, okna szczelne, przeciągów nie ma, dietę dostali. No to sobie szanowni radni zamówić catering + obsługę. Jeśli tak, to  zapłacić za swoje.”

„Chyba ktoś tu na głowę upadł żeby mówić o warunkach uciążliwych powodujących ubytek energetyczny w przypadku siedzących na dupie. Jakoś przez lata nie zauważyłem, żeby się któremuś z czachy dymiło. Jaki ubytek energetyczny? A kanapkę niech żonka spakuje jak przeciętnemu Kowalskiemu do pracy. Żarcie za darmo??? Radni diety dostają na pokrycie kosztów. 30 złotych wg przepisów przysługuje jak się przebywa ponad 12 godzin w podróży służbowej. A dieta radnego nie 30 zł wynosi a wielokrotność tej kwoty. Wstyd mówić o darmowych posiłkach i ubytkach energetycznych. Mało tych balang po wsiach przez cały rok?”

2 Komentarze

  1. No tak! W główkach się niektórym radnym poprzewracało, chyba od nadmiaru władzy. Kompletny brak szacunku wobec wyborców co za najniższą krajową muszą tyrać nieraz w ciężkich warunkach po kilkanaście godzin i o własnej kanapce.Panowie wróćcie na ziemię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.