Radni: – Niech poseł wytłumaczy się za „Polski Ład”

Poseł: - Gdybym mógł, sam bym się zaszczepił

Nie ma co się czarować, przed nami bardzo trudny czas. Na sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej padł wniosek, aby wytłumaczył się za to poseł partii rządzącej, Zbigniew Chmielowiec.

Już teraz wszyscy doświadczamy galopującej inflacji i rosnących kosztów życia. Przedsiębiorcy narzekają na reformę podatkowa pod nazwą „Polski Ład” oraz astronomicznych cen gazu i innych paliw.
Na niedawnej sesji Rady Miejskiej padł wniosek, aby za to wszystko wytłumaczył się poseł Zbigniew Chmielowiec. Zdziwiony jego brakiem na sali obrad był radny Mirosław Kaczmarczyk:

– Moglibyśmy mu przedstawić nasze wątpliwości dotyczące finansów. Może by je rozwiał? Moglibyśmy się też dowiedzieć o tym, jak rzeczywiście wygląda perspektywa dla samorządów. Opinia, jaką spotykamy w mediach, jest tak skrajna, że normalny człowiek może się w tym wszystkim pogubić. Szkoda więc, że nie ma pana posła. Pewnie musiałby się tu z pewnych rzeczy tłumaczyć, ale przecież po to jest posłem – podkreślał radny Kaczmarczyk.

Kaczmarczyk o podwyżkach diet: - To skok na kasę
Radny Mirosław Kaczmarczyk.
Burmistrz Jan Zuba również ubolewał, że na sali obrad nie ma posła Chmielowca. Przekonywał jednak, że bardzo często z nim rozmawia o sprawie gminy.

Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej, tłumaczył, że brak  gości na sesji, na której uchwalano budżet gminy na 2022 rok, miała związek z COVID-19.

– To nie znaczy, że nie ma kontaktu z panem posłem. Jest kontakt, jest współpraca – zapewnił.

O zaproszenie posłanki PO, Krystyny Skowrońskiej postulował z kolei radny Michał Karkut:
– Obawiam się, że wskaźniki, na który oparty został budżet naszej gminy, są przeszacowane. W związku z tym ten rok 2022 będzie dużo gorszy niż założono. Oby udało nam się go jakoś przetrwać. Zgodzę się z tym, że jest wiele rzeczy, które możemy pytać parlamentarzystów. Są to osoby, które „rozdają karty” w naszym kraju. W związku z tym chciałbym zaprosić również poseł Krystynę Skowrońską, która jest specjalistką od spraw ekonomicznych, zasiada w komisji finansów publicznych. Warto z nią porozmawiać na temat finansów – apelował radny.

1 Komentarz

  1. Poseł Chmielowiec wszędzie będzie pojawiał , jak niedługo będą miały być wybory do parlamentu !!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.