Radio Lublin zachwycone nową płytą Iron Head

Radio Lublin zachwycone nową płytą Iron Head

Nowa płyta zespołu Iron Head „Dzień za dniem” jest już dostępna w sieci. Premierowy utwór z tego albumu „Ponad wszystko” pojawił się na antenie Radia Lublin, a teraz walczy w Podkarpackiej Scenie Przebojów Radia Rzeszów. Dzieje się.

Iron Head gra szybki i ciężki, a zarazem melodyjny metal. Tworzą go mieszkańcy Kolbuszowej i okolic. Aktualny skład zespołu tu: Weronika Lenart (dawniej Augustyn) – wokal, Tomek Lenart – gitara, wokal, Krzysztof Fryc – gitara, Emilia Micał – bas, i Jakub Cinal – perkusja.
Swoją pierwszą EP’kę pt. „Back to Basement” grupa nagrała w 2020 roku. Jest ona w całości dostępna w internetowych serwisach streamingowych.

Tydzień temu (01.09) pojawiło się drugie profesjonalne wydawnictwo Iron Head. Jego tytuł to „Dzień za dniem”. Można znaleźć go tutaj.

Iron Head w eterze

Premierowy utwór z tej płyty „Ponad wszystko” robi furorę w sieci i nie tylko tam. Numer ten pojawił się między innymi na antenie Radia Lublin w ramach audycji „Polska na czasie”. Na stronie internetowej radiostacji pojawiła się obszerna recenzja płyty zespołu:

– Otwierający album utwór „Ponad Wszystko” stawia sprawę dość jasno: szybkie cięte riffy, potężne uderzenie sekcji rytmicznej i gitarowe harmonie. To podstawa Ironheadowej filozofii ciężkiego grania (…). Słychać, że kwintet solidnie przyłożył się do kompozycji i aranżacji. Gitarowych smaczków i harmonicznych podpórek jest na albumie cała masa. Urzekają też świetne melodie, które są bardzo mocną stroną tego krążka. Zespół nie boi się iść po bandzie.
– Znakomitą robotę za mikrofonem robi Weronika Lenart, która nadaje muzyce kapeli dużo świeżości i polotu. Wokalistka śpiewa bardzo swobodnie, tworząc przy tym znakomite harmonie. Za nieco brutalniejszy aspekt metalowej wokalistyki odpowiada śpiewający gitarzysta, Tomek Lenart, który w ciekawy sposób ubarwia kompozycje staroszkolnym screamem. Duet ten wyśpiewuje / wykrzykuje życiowe teksty, które, choć pisane dość bezpośrednią polszczyzną, niosą ze sobą gorzką i nierzadko bolesną prawdę o świecie (…).

– Mimo że Iron Head zdecydowanie ciągnie w stronę nieco nowocześniejszego metalu, nie zapomina o szacunku do klasyki (…). Postawmy sprawę jasno – nie łatwo jest znaleźć w muzycznym podziemiu tak dobre debiuty jak „Dzień za Dniem”. To płyta na której w zasadzie wszystko się zgadza, od produkcji, poprzez brzmienie na kompozycjach i tekstach skończywszy. Pozostaje więc jedynie przyklasnąć i pogratulować Podkarpackiej formacji bardzo udanego debiutu oraz trzymać kciuki za dalszy rozwój kapeli – czytamy na stronie Radia Lublin.

To nie koniec sukcesów Iron Head. Jego utwór „Ponad wszystko” znalazł się na Podkarpackiej Scenie Przebojów Radia Rzeszów. Można na niego głosować na tej stronie internetowej.

Zespół cały czas koncertuje, promując swoją nową płytę. Najbliższe występy Iron Head to:

  • 16 września – Tarnów,
  • 17 września – Brzesko,
  • 23 września – Kraśnik,
  • 24 września – Lublin.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.