Radio Cmolas ma już 15 lat. Takie były początki lokalnej rozgłośni [FILM]
Piętnaście lat temu, kiedy o lokalnych mediach nawet się nie śniło, tym bardziej o tych elektronicznych, w Cmolasie powstała pierwsza w Polsce gminna radiostacja. Dokładnie 10 sierpnia 2002 r. o godz. 8 na falach średnich 1062 kHz po raz pierwszy zabrzmiała audycja Twojego Radia Cmolas.
Pierwszą siedzibą TRC był budynek Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości, potem przeniesioną ją do Samorządowego Ośrodka Kultury, w którym działa do dzisiaj. Radio tworzyli: Janusz Tokarz (pierwszy szef rozgłośni), Jacek Czarnecki, Magdalena Szpyt, Jacek Książek, Aneta Skiba, Katarzyna Kubińska, Wiesław Ruman, Edyta Urban, Agnieszka Sokół, Łukasz Fila, Damian Maciąg, Wojciech Ligęza, Anna Fryc, Anna Czachor i Ewelina Babiarz, której głos słyszymy codziennie w radiowym dżinglu.


Jedną z najbardziej spektakularnych akcji radia były audycje pt. „Prosto z mostu”, w których co środę duet dziennikarzy skrupulatnie przepytywał kandydatów na posłów: – Chcieliśmy pokazać ludziom, że wybór tak naprawdę należy do nich samych – tłumaczył Jacek Czarnecki, pomysłodawca akcji.

Dziś programy Twojego Radia Cmolas tworzą: Kuba Augustyn (znany z występów w Hudakach), Urszula Blat, Krystyna Kosiorowska, Urszula Dziuba i Marek Ślęzak. Audycje rozgłośni radiowej Twoje Radio Cmolas nadawane są przez 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty w godz. od 7-9, i w niedzielę w godz. 13-15. Audycji można słuchać też w Internecie, na stronie: sok.cmolas.org/radio-cmolas.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.