Radio Biwak z wizytą u Andrzeja Wesołowskiego [ZDJĘCIA]

Kto dokonał grabieży żydowskich majątków?

Radio Biwak to wakacyjny program Polskiego Radia Rzeszów, w którym dziennikarze wędrują po dawnych Austro-Węgrzech, śladami dobrego wojaka Szwejka. Dziś (18.07) zawitali do Kolbuszowej, czyli kiedyś typowego polsko-żydowskiego miasteczka, jakich było wiele na przełomie XIX i XX wieku.
O lokalnej historii, obyczajach i kuchni dziennikarze rozmawiali z Andrzejem Wesołowskim, regionalistą i właścicielem restauracji „Galicja”. Przy okazji skosztowali polskiego przekładańca przygotowanego zgodnie z recepturą kucharzy hrabiego Tyszkiewicza, żydowskich pierożków oraz cymesu.Podróż w czasie do typowego, polsko-żydowskiego miasteczka czasów CK Galicji, czyli Radio Biwak w Restauracji C.K. Galicja

Opublikowany przez Polskie Radio Rzeszów na 18 lipca 2017

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.