Przybędzie przejść dla pieszych. Sprawdź gdzie

Niebezpiecznie na Krzaklewskiego [FOTO, WIDEO]

W Kolbuszowej przybędzie pięć nowych przejść dla pieszych. Znajdą się one w ciągu ulic: Grunwaldzkiej, Krakowskiej, Narutowicza i Krzaklewskiego.
Przejście dla pieszych w pasie drogowym ulicy Narutowicza będzie posiadać system oznakowania aktywnego, który informuje kierowcę o osobie znajdującej się przy przejściu. Będą tam też punktowe elementy odblaskowe oraz lampy wczesnego ostrzegania, które aktywują się, gdy pieszy podejdzie do przejścia z czujnikami ruchu.

Pasy na ulicach Krakowskiej i Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką) będą znajdowały się na progu zwalniającym płytowym.

Natomiast „zebry” na ulicach Grunwaldzkiej i drugie na Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ulicy Obrońców Pokoju) będą w poziomie jezdni. Dojścia do nich będą połączone z istniejącym chodnikiem.

W obrębie wszystkich przejść zostanie obniżona nawierzchnia chodnika w strefie oczekiwania. Pasy będą posiadały oznakowanie i doświetlenie. Dodatkowo na ich nawierzchni pojawią się fakturowe oznaczenia dla osób z dysfunkcjami wzroku.
Czas realizacji inwestycji to 45 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą, czyli od poniedziałku (18.10). Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 269 000 zł, z czego aż 208 000 zł to dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe środki wyłoży Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Przybędzie przejść dla pieszych. Sprawdź gdzie

1 Komentarz

  1. Prosiłbym o progi zwalniające przy przejściu obok przedszkola nr 2/parkingu cmentarza, bo na długiej prostej od kościoła do ronda idioci nie potrafią sobie darować gazowania ile fabryka dała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.