Przy ulicy Marii Siedmiograj wybudują boisko do siatkówki plażowej?

Ministerstwo Sportu ogłosiło program, w ramach którego gminy mogą starać się o środki na poprawę infrastruktury sportowej przy szkołach i na placach zabaw. Mechanizm ten daje możliwość pokrycia nawet 80 proc. kosztów danej inwestycji. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia. Zdaniem radnego Adama Kaczanowskiego, to dobry program do tego, by pozyskać dotację na budowę boiska do siatkówki plażowej przy ulicy Marii Siedmiograj.

Taki obiekt funkcjonował na stadionie i cieszył się dużą popularnością – przekonuje radny. – Teraz mógłby on powstać w ramach przebudowy placu zabaw przy ulicy Marii Siedmiograj.

Burmistrz Jan Zuba mówi, że w tegorocznym budżecie gminy zapisano 800 tysięcy złotych na inwestycje w oparciu o fundusze z resortu sportu. Chodzi o kompleksowy remont sali gimnastycznej wraz zapleczem i boiska ze sztuczną nawierzchnią w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, a także wymianę stolarki okiennej w sali gimnastycznej w SP w Kupnie.
Burmistrz przypomina też , że gmina realizowała trzy inwestycje w ramach programu OSA (Otwarta Strefa Aktywności) w Kolbuszowej Górnej i Dolnej oraz na ulicy Bora Komorowskiego.

Kończymy też budowę boiska lekkoatletycznego na stadionie, gdzie z resortu sportu pozyskaliśmy maksymalną dotację, jaką można było na ten cel pozyskać. Będziemy analizować możliwości pozyskiwania środków z tego źródła na 2021 rok – oświadczył burmistrz Zuba, dając wyraźnie do zrozumienia, że kolejnych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie gminy szybko nie będzie.

1 Komentarz

  1. Przydałoby się takie boisko w tej części miasta, na wakacjach było bardzo popularne to na stadionie i aż dziwne że w ramach przebudowy stadionu nie znaleziono dla niego miejsca. Lokalizacja nie ma większego znaczenia, duży plac jest zarówno na Siedmiograj jak i na Bora i to chyba o wiele ciekawsze rozwiązanie niż upychanie na każdym placu mini siłowni wątpliwej jakości sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.