Przy sędziszowskiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy. To będzie ogromna inwestycja

Wybudują hydrofornię przy drodze na Sędziszów

Przy ulicy sędziszowskiej w Kolbuszowej powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja, która obecnie jest na etapie projektowania, będzie kosztowała miliony.

O budowę chodnika przy drodze na Sędziszów Małopolski, potocznie ulicą sędziszowską, zaapelowała radna Barbara Szafraniec:
Tam po prawej stronie powstaje nowe osiedle domków jednorodzinnych. Jest tam sporo rodzin z małymi dziećmi. Ci ludzie chodzą poboczem, nie jest to do końca bezpieczne – podkreślała na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Barbara Szafraniec szefową komisji oświaty
Radna Barbara Szafraniec

O problemach na tym osiedlu pisaliśmy ponad pięć lat temu w artykule: „Mieszkańcy atrakcyjnych terenów mają problem”.
Burmistrz Jan Zuba obiecał, że chodnik przy ulicy sędziszowskiej powstanie. Ma to być dokładnie ciąg pieszo-rowerowy. Podkreślił, że trwa projektowanie tego zadania:

– Jest to bardzo kosztowna inwestycja, bo odbędzie się również przebudowa infrastruktury podziemnej. Modernizacji poddany zostanie także stary chodnik, który jest po lewej stronie ulicy Piłsudskiego, od ul. Targowej. Będzie to przedsięwzięcie kilkumilionowe.

Włodarz dodał, że zadanie to spełnia wszystkie kryteria, by móc ubiegać się o dofinansowanie z zewnątrz.
– Ulica ta łączy się z drogą o wyższej kategorii i prowadzi do obiektów użyteczności publicznej. Przy tej drodze usytuowane są również przystanki komunikacji publicznej. Krótko mówiąc, idealnie wpisuje się w pomoc – przekonywał.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.