Przedszkole nr 3 zamknięte. Rodzic – To może być wirus świńskiej grypy
W poniedziałek i wtorek (04-05.02) i być może dłużej Przedszkole nr 3 w Kolbuszowej będzie zamknięte.  Pomieszczenia placówki mają w tym czasie być gruntownie wysprzątane, odkurzone i zdezynfekowane.

Powodem podobno jest epidemia grypy. Podobno, bo jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat brak. Nic więc dziwnego, że rodzice maluchów są bardzo zaniepokojeni tym faktem.
Temat żyje w Internecie. Odniósł się do niego m.in. radny Michał Karkut: – „Pragnę poinformować, że nie mam oficjalnej wiedzy od dyrekcji przedszkola. Rozmawiałem jedynie wczoraj z jedną z pań tam pracujących i dowiedziałem się, że w poniedziałek i wtorek przedszkole będzie nieczynne. Poprosiłem o oficjalną informację na stronie przedszkola gdyż krąży sporo plotek i część z nich jest nieprawdziwa. W tym wypadku chodzi też o zdrowie naszych dzieci więc rozumiem wszystkie obawy rodziców.”

Tymczasem skontaktował się z nami jeden z rodziców, który poinformował nas o krążącej po mieście informacji o zachorowaniu jednej z dziewczynek, uczących się w „Trójce”, na groźnego wirusa świńskiej grypy A/H1N1. Pięciolatka podobno w ciężkim stanie przebywa w szpitalu Krakowie.
Naszego rozmówcę niepokoi fakt dezynfekcji budynku przedszkola. Zaznacza, że gdyby chodziło o zwykłą grypę, to dezynfekcja powinna mieć miejsce we wszystkich placówkach oświatowych w gminie, bo ta choroba w ostatnim czasie jest prawdziwą plagą nie tylko w Kolbuszowej.

6 Komentarzy

    • Swinska grypa nie panuje w trójce… W przeciwnym razie było by więcej zachorowań na owy wirus. Nie siejcie paniki zejdźcie z dyrekcji placówki… Dezynfekcja jest po to by wyeliminować wirusy w placówce że względu na dużą ilość zachorowań… A nie sianie plotek i propagandy że mają świńską grypę. Ludzie radzę zejść na ziemię…

    • A co ma Kardyś do przedszkola?? O ile mi wiadomo przedszkola, szkoły podlegają pod zespół oświatowy i burmistrza. A więc Kardyś ma do przedszkola tyle co garbaty do ściany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.