W niedzielę przysięga Terytorialsów na Rynku w Kolbuszowej. Parkingi będą zamknięte dla kierowców

Przysięga "Terytorialsów" w Kolbuszowej. Będą utrudnienia w parkowaniu

W niedzielę (07.07) na kolbuszowskim Rynku odbędzie się przysięga żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W związku z tym wydarzeniem wyłączone z użytkowania będą dwa parkingi w mieście.

Przysięga żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na Rynku w Kolbuszowej planowana jest na godzinę 11.

Przysięga i grochówka

Po uroczystości organizatorzy zapraszają mieszkańców do odwiedzenia stoisk promocyjnych Terytorialsów, policji, straży pożarnej, a także na degustację wojskowej grochówki.

Przysięga PBOT to dla miasta prestiż, ale i też pewne konsekwencje dla kierowców. Dlatego też parking od strony wschodniej płyty Rynku będzie nieczynny od godz. 21 w sobotę (06.07) do godz. 13.30 w niedzielę (07.07).

Blokada parkingów

Przed nami przysięga Terytorialsów na Rynku w Kolbuszowej. Te parkingi będą zamknięte dla kierowców - Rynek.

W tym samym czasie z ruchu zostanie wyłączony także parking przy ul. Wojska Polskiego wzdłuż ogrodzenia Zespołu Szkół Technicznych.

Przed nami przysięga Terytorialsów na Rynku w Kolbuszowej. Te parkingi będą zamknięte dla kierowców - ul. Wojska Polskiego.

Miejsca zastępcze

Organizatorzy proszą mieszkańców o niepozostawianie samochodów na parkingach w określonym wyżej przedziale czasowym.

Jako zastępcze miejsca parkingowe wskazują: plac targowy przy ul. Zielonej, parking przy cmentarzu na ul. Narutowicza oraz parking przy Kryta Pływalnia Fregata na ul. Popiełuszki.

Kim są Terytorialsi?

Wojska Obrony Terytorialne są jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

WOT służą do:

  • prowadzenia działań obronnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi oraz wsparcia elementów układu pozamilitarnego;
  • prowadzenia samodzielnych działań niekonwencjonalnych, przeciwdywersyjnych i przeciwdesantowych;
  • udziału w zabezpieczeniu przyjęcia i rozwinięcia sojuszniczych sił w nakazanych rejonach;
  • realizacji przedsięwzięć z zakresu: zarządzania kryzysowego, zwalczania klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcji poszukiwawczo-ratowniczych;
  • prowadzenia działań informacyjnych.

2 Komentarze

  1. Nie można było tego zrobić w innym miejscu tylko blokować parking!!!!!!!! czy stadion sportowy nie byłby odpowiednim, miejscem , czy w tej Kolbuszowej są ludzie , którzy potrafią podejmować właściwe decyzje ???????

    • Źle rozumiesz sytuację, żaden parking nie jest blokowany. Kolbuszowa ma wielofunkcyjny plac, to jest rynek, który doraźnie między innymi funkcjami niekiedy jest też parkingiem. To nie jest więc tak, że zablokowany jest parking, tylko jest tak, że tego dnia rynek jest używany w innym celu. To parking jest tam tymczasowo i okazyjnie. Rynek jest zaś rynkiem – na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.