Przed nami piknik charytatywny dla Julki Goli. W programie wiele atrakcji

Mała Julka z Domatkowa potrzebuje naszej pomocy

W piątek (02.06), o godzinie 16 na placu przy Szkole Podstawowej w Domatkowie odbędzie się piknik charytatywny. Cały dochód z tego wydarzenia trafi na zakup sprzętu i rehabilitację Julki Goli.
W programie pikniku w Domatkowie wiele atrakcji, w tym: występy muzyczne, przejażdżki bryczką, pokazy strażackie, zabawy z animatorami, dmuchańce, zabawy z alpakami, parada motocykli, odwiedziny żywych maskotek, degustacja lokalnych smakołyków oraz kiermasz ciast i ciasteczek. Będą też licytacje.

Na scenie zaprezentują się uczniowie szkół z Domatkowa i Bukowca oraz Zespół Ludowy „Górniacy”. Gwiazdą wieczoru będzie Kordian. Koncert zespołu zaplanowany jest na godz. 20.

Pieniądze zebrane podczas pikniku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i rehabilitację pięcioletniej Julki Goli z Domatkowa, która jest podopieczną Fundacji Serce dla Maluszka.
Dziewczynka większość swojego krótkiego życia spędziła w gipsach.  Na świat w listopadzie 2018 roku z wadą układu nerwowego. Następstwem tego było wodogłowie, stopa końsko – szpotawa, pęcherz neurogenny, niedowład kończyn dolnych.

Dziewczynka mieszka w Domatkowie, daleko od ośrodków medycznych, więc dojazdy są dla jej rodziców uciążliwe i drogie. Jej rodziców nie stać na zakup ortez, na opłacenie leczenia i rehabilitacji.

– Nasza Juleczka intelektualnie nie odbiega od rówieśników. Najbardziej zależy nam na wzmocnieniu jej sfery fizycznej, by nie czuła się wykluczona i zagubiona w nowej rzeczywistości. Co miesiąc w budżecie domowym musimy znaleźć środki na dojazdy do specjalistów, wizyty lekarskie i rehabilitacje. To są, niestety, sumy rzędy kilku tysięcy miesięcznie. Koszt ortez jest dziś poza naszym zasięgiem, dlatego z całego serca proszę o pomoc – apeluje mama Julki.
Przed nami piknik charytatywny dla Julki Goli. W programie wiele atrakcji

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.