Przebudowano problematyczne rozwidlenie dróg w Cmolasie. Powstało pół-rondo

Przebudowano problematyczne rozwidlenie dróg w Cmolasie. Powstało rondo

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania w Cmolasie, które myliło wielu kierowców. Dziś jest tam pół-rondo. Dzięki temu organizacja ruchu w kierunku Jagodnika i Trzęsówki jest bardziej przejrzysta.

Przebudowa dotyczyła rozwidlenia dróg powiatowych w Cmolasie, z których jedna prowadzi do Jagodnika, druga do Trzęsówki.

Od wielu lat niejasna dla była kwestia pierwszeństwa przejazdu. Niby drogą główną była ta prowadząca do Jagodnika, ale kierowców – szczególnie tych przyjezdnych – myliła lepsza jakość tej drugiej powiatówki.

Stąd decyzja o przebudowie krzyżówki. Inwestycja kosztowała 463 797 zł. Zadanie sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

W ten sposób powstało pół-rondo w okolicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie i zabytkowego kościółka. Kwestia pierwszeństwa w tym miejscu przejazdu jednak nie uległa zmianie.

W dalszym ciągu droga do Jagodnika jest główną, natomiast ta druga – podporządkowaną.

Nowe rozwiązanie chwali większość kierowców, choć nie wszyscy. Pojawiają się też opinie, że lepiej i dużo taniej byłoby… zmienić drogę główną na tą prowadzącą do Trzęsówki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.