Prawie 70 procent mieszkańców powiatu kolbuszowskiego na Andrzeja Dudę

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wczorajszych (28.06) wyborów prezydenckich w powiecie kolbuszowskim. Nie ma niespodzianki. Prawie 70 procent mieszkańców naszego regionu zagłosowała na prezydenta Andrzeja Dudę. Drugi jest Rafał Trzaskowski, ale z minimalną przewagą nad Krzysztofem Bosakiem.

Powiat kolbuszowski

 1. Andrzej Duda – 20 837 głosów (69,39 %)
 2. Rafał Trzaskowski – 2 926 (9,74 %)
 3. Krzysztof Bosak – 2 893 (9,63 %)
 4. Szymon Hołownia – 2 149 (7,16 %)
 5. Władysław Kosiniak-Kamysz – 7 15 (2,38 %)
 6. Robert Biedroń – 300 (1 %)
 7. Stanisław Żółtek – 69 (0,23 %)
 8. Marek Jakubiak – 63 (0,21 %)
 9. Paweł Tanajno – 35 (0,12 %)
 10. Mirosław Piotrowski – 24 (0,08 %)
 11. Waldemar Witkowski – 18 (0,06 %)
4 Komentarze

 1. PiS zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych. Pokażmy PiS-owi czerwoną kartkę. W tej kampanii tylko Trzaskowski i Kamysz opowiedzieli się za najważniejszą potrzebą młodych ludzi. „Jedną z najważniejszych barier i problemów dla wszystkich młodych jest posiadanie własnego mieszkania”

  Dlaczego głosujcie na Dudę? Co PiS zrobił dla młodych Polaków? Obudź się narodzie!

  Młodzi nie mieszkają z rodzicami. Wyjechali na studia i tam zostali. Gniją z obcymi osobami w studenckich norach po babci. Rząd to widzi i nie reaguje. Rządy PiS doprowadziły do sytuacji, że nie opłaca się trzymać gotówki na lokacie, więc osoby z nadmiarem gotówki lokują ją w mieszkaniach.

  Zanim deweloper wbije łopatę w ziemię, większość mieszkań jest już kupiona za gotówkę na wynajem. Młodzi, jeśli nawet uzbierają na wkład własny (przy rosnących wymaganiach co do wielkości wkładu własnego), nic nie kupią, bo niczego już nie ma. Zostaje im wynająć „apartament” za połowę wypłaty albo gnić w dziurze z obcymi osobami, gdzie warunki urągają ludzkiej godności. Jeśli uważacie, że to jest OK, że przyszłość narodu żyje w takich warunkach, to głosujcie na PiS. Jeśli chcecie zmian, to idźcie na wybory. Potem wychodzimy na ulicę i żądamy przedterminowych wyborów do parlamentu.

  Mieszkanie gwarancją bezpieczeństwa, stabilizacji, rozwoju i wzrostu demograficznego.

  Potrafisz Polsko!

  • Młodzi wyjechali na studia i tam gniją? to muszą być wyjątkowe menele. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Zresztą jak to nie mają młodzi gdzie zamieszkać, przecież to dla nich peowcy przejęli od stulatków kamienice. Wprowadzą się tam i wtedy będą i młodzi i z wielkich miast na dodatek.

 2. Po prostu – jedni wolą nowoczesność i UE, inni wolą, by prawo stanowili przyjaciele prezesa z dawnych lat: Piotrowicz, Przyłębska, Kujda, Kryże i inni Prawi i Sprawiedliwi. Jedni chcą uczyć dzieci w szkole czym jest zły dotyk, inni wolą, by dziecko było nieświadome, by wierzyło, że jakiś ksiądz z Tylawy, Gil czy inny Wesołowski je po prostu z czułości głaszcze gdzieś indziej, niż po główce, a że sam chce być głaskany… Jedni wolą, by seks czy religia pozostały sprawą prywatną, dla innych wzorcem postępowania z osobami o innych preferencjach seksualnych czy wierze był Hitler (Żalek czy Czarnek wyrazili to wystarczająco jasno). A i o finansowym aspekcie nie wspomnę – jedni wolą mieć 800 pln więcej do emerytury raz do roku, inni wolą mieć prąd, wodę czy śmieci co miesiąc tańsze o 200 czy 300 pln (czyli rocznie 2400-3600 w kieszeni). A ceny innych produktów – w tym przede wszystkim żywności… Wystarczy spojrzeć ile kosztowały ziemniaki, jabłka, truskawki czy inne płody rolne przed i po przejęciu władzy przez dojną zmianę. Ale przecież premie, które się należą, należy z czegoś wypłacić. No i najważniejsze – jedni chcą żyć i utrzymywać rodziny z pracy własnych rąk, inni wolą przyssać się do podatków naiwnych roboli i trwonić je na prawo i lewo (zgodnie ze starą sentencją: łatwo przyszło, łatwo poszło). Cóż – mentalności niektórych nie da się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.