Powstanie Parku Niepodległości ma kosztować dwa i pół miliona złotych
Wiadomo, ile może kosztować Park Niepodległości, który wśród kolbuszowian wzbudza tak wielkie emocje. Szacuje się, że wartość tej inwestycji przekroczy dwa i pół miliona złotych. A chodzi o blisko 2,5-hektarowy teren zieleni na obrzeżach miasta: obok kościoła pw. Św. Brata Alberta. Utworzenie parku  ma być formą uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Jako pierwsze w rejonie ul. Astrowej pojawią się dęby, a dokładniej – sto sztuk na stulecie niepodległości Polski. Nasadzenia zaplanowano na październik b.r. Kolejne elementy parku będą pojawiać się etapowo. Wokół tego terenu powstanie sieć dróg wraz z chodnikami, parkingami i ścieżkami rowerowymi. Park zostanie ogrodzony, będzie też monitorowany. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.
Kolbuszowski magistrat już złożył wniosek o dotację z programu Infrastruktura i Środowisko. Jest szansa na pozyskanie nawet 85 proc. wartości inwestycji. Jej realizacja przewidziana jest na lata 2019-20. Oprócz Parku Niepodległości, którego koszt szacuje się na 2 511 000 zł, projekt obejmuje też zagospodarowanie terenów nad Nilem i wokół planowanego w Kolbuszowej Domu Seniora.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.