Powiat się bawi. Przed nami dożynki gmin Niwiska i Majdan Królewski
W niedzielę (26.08) Majdan Królewski zaprasza na gminne dożynki. Święto plonów tradycyjnie rozpocznie uroczysta msza św. dziękczynna, która o godz. 16 odprawiona zostanie o w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje na plac targowy przy ul. Kozłowieckich, gdzie odbywać się będzie część obrzędowo-imprezowa.

Na plenerowej scenie zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie”, Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, Kapela Ludowa z Huty Komorowskiej i mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim. Będą też: atrakcje dla najmłodszych, degustacja regionalnych potraw, i loteria z nagrodami. Gminne święto plonów zakończy zabawa taneczna z zespołem Yoyo.
Również w niedzielę dożynki świętować będzie również gmina Niwiska. Mieszkańcy będą bawić się na placu przy Domu Strażaka w Siedlance. Początek wydarzenie o godz. 16.
W programie m.in.: widowisko obrzędowe „Od ziarna do chleba”, prezentacje grup wieńcowych z poszczególnych sołectw, tance regionalne w wykonaniu grup z Chorzelowa i uczestników świetlic. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Imprezę zakończy zabawa dożynkowa. Organizatorami wydarzenia są: stowarzyszenie Trześnic, gmina Niwiska, oraz Rada Sołecka wsi Siedlanka.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.