Poseł z Kolbuszowej zachęca do rodzenia w Nowej Dębie. Trochę to smutne
Za kilka dni minie rok odkąd ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej zniknęły oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Kobiety muszą więc rodzić dzieci poza swoim miejscem zamieszkania.

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, tłumacząc decyzję o likwidacji oddziałów, podkreślał, że ok. 70 proc. mieszkanek powiatu rodziło swoje dzieci poza Kolbuszową. W podobnym tonie wypowiadał się starosta Józef Kardyś: – Z 670 porodów z terenu powiatu, tylko 330 miało miejsce w naszym szpitalu. Finansowo to nie miało sensu – podkreślał starosta, argumentując zamknięcie porodówki.
Tymczasem szpital w sąsiedniej Nowej Dębie, a więc w miasteczku porównywalnym do Kolbuszowej, w którym – jak wynika z naszych informacji – na świat przychodzi dużo mniej dzieci niż u nas, oddział ginekologiczno-położniczy utrzymano. Mało tego, do rodzenia w Nowej Dębie niewiele ponad miesiąc temu namawiał Zbigniew Chmielowiec, poseł z Kolbuszowej i wieloletni burmistrz naszej gminy:
Kolbuszowa.lokalnie24.com

Poseł Zbigniew Chmielowiec namawia do rodzenia w Nowej Dębie.

Opublikowany przez Kolbuszowa.lokalnie24.com na 29 grudnia 2017

I nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie fakt, że kiedy zamykano kolbuszowską porodówkę, poseł nawet nie kiwnął palcem w jej obronie, dając w ten sposób ciche przyzwolenie na jej likwidację.
Do słów Chmielowca, choć nie bezpośrednio, odniósł się radny miejski, Waldemar Macheta: – Przykro jest, kiedy się słyszy, że sąsiedni szpital w Nowej Dębie, zlokalizowany w kilkunastu obiektach, tak się rozwija. A my chwalimy się cudzym, a swego nie tyle nie znamy, co go zatracamy – mówił Macheta.

5 Komentarzy

  1. Caly ten kolbuszowski szpital to jakas totalna pomylka, jedynie co mozna sie rozchorowac ewentualnie wywioza czlowieka nogami do przodu. Zamiast dobro i zdrowie pacjenta powinno sie stswiac na pierwszym miejscu to tutaj liczy sie dokumentacja i pieniadze. Zal mi i wstyd za taki szpital, i sytuacja ktora niedawno sie wydarzyla na oddziale dzieciecym tez bedzie naglosniona.c caly szpital to jedno wielkir nieporozumienie

  2. posel chmielowiec to kpiarz za co on bierze kase ze pomaga likwidowac szpital w kolbuszowej co on reprezentuje ostatnia czesc dziadow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.