Ponad milion złotych dla gminy Majdan Królewski

Ponad milion złotych dla Majdanu Królewskiego

Gmina Majdan Królewski otrzymała ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Środki te trafią na modernizację oświetlenia ulicznego i zakup sprzętu do utrzymania zieleni przy drogach.
Czek w wysokości 1 016 000 zł z rąk posła Zbigniewa Chmielowca uroczyście odebrał wczoraj (09.12) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski.

Ponad milion złotych dla Majdanu Królewskiego

Nowe oświetlenie

Pół miliona złotych trafi na unowocześnienie systemu oświetlenia ulicznego. Będzie polegało to na wymianie 645 lamp ze standardowych (często przestarzałych) na energooszczędne LED-owe. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim obniżenie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej.
Dotknie to wszystkie sołectwa gminy:

  • Majdan Królewski
  • Komorów
  • Hutę Komorowską
  • Brzostową Górę
  • Wolę Rusinowską
  • Rusinów
  • Krzątkę.

Specjalistyczny sprzęt

Za drugie 500 tysięcy złotych ma zostać zakupiony specjalny pojazd z wysięgnikiem i kosiarką. Ma ona służyć do czyszczenia rowów oraz obcinania krzewów i drzew. Samorząd zarządza 149 km dróg gminnych i powiatowych. Jest więc zobligowana do właściwego utrzymania ich poboczy i rowów, które nierzadko zarastają chwastami, utrudniając właściwy odpływ wód opadowych i roztopowych.
Głównym celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest przede wszystkim dostarczenie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. Jest to również szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa. Łącznie z tego źródła do samorządów powiatu kolbuszowskiego trafi 20 mln zł, a w skali kraju 12 miliardów złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.