Ponad milion złotych dla gminy Dzikowiec

Ponad milion złotych dla gminy Dzikowiec

Gmina Dzikowiec otrzyma 1 100 000 zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Pieniądze te trafią na umocnienie brzegów rzeki Przyrwa, oraz na odbudowę drewnianych kładek na tym cieku w miejscowości Kopcie.
Czek na kwotę 1,1 mln zł Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, uroczyście odebrał z rąk posła Zbigniewa Chmielowca w środę (09.12) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Ponad milion złotych dla gminy Dzikowiec - zdjęcie nr 1.

Już wiadomo na co pieniądze te zostaną wydane. Planowana jest między innymi odbudowa drewnianych kładek na konstrukcji stalowej na Przyrwie w Kopciach. Kładki mają być długie na 30 metrów i szerokie na 1,5 m. Rządowa dotacja trafi też na umocnienie brzegów tej rzeki.

Inwestycje, które za rządowe pieniądze zrealizuje dzikowiecki samorząd, są odpowiedzią na dramatyczne wydarzenia sprzed ponad półtora roku. Przypomnijmy, że Dzikowiec jest tą gminą, która bardzo ucierpiała w wyniku pamiętnych powodzi z maja 2019 r. Najpierw woda zalała Mechowiec, później Kopcie, Wilczą Wolę i Spie. Z infrastruktury publicznej najbardziej ucierpiały: pompownia wody w Mechowcu, boiska w Kopciach i plac rekreacyjny w Spiach. Straty były ogromne.
Z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych do samorządów w kraju trafi w sumie 12 miliardów złotych, a w powiecie kolbuszowskim – 20 mln zł. O tym kto otrzyma dotację, decydowało wiele czynników. W przypadku Dzikowca kluczowym było zapobieganie klęskom żywiołowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.