Policja rozbiła szajkę młodocianych złodziei

Okradł chłopców na obozie sportowym

Policja zatrzymała grupę młodych mężczyzn, którzy działali na terenie gminy Kolbuszowa. Mają na swoim koncie kradzieże rowerów i paliwa oraz włamania do domków letniskowych.

Zaczęło się od kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego oraz próby włamania się do drugiego pojazdu, miesiąc temu w Zarębkach.
Kradzieże i włamania

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że związek z tym ma 20-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna działał w większej grupie. Ekipa ta miała związek z innymi włamaniami i kradzieżami, do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie naszego powiatu.

Mundurowi ustalili czterech mężczyzn mających związek z tymi przestępstwami. W poniedziałek (04.01) zatrzymali trzech mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku 20 – 21 lat. Jak się okazało mieli oni również związek z włamaniami do domków letniskowych w Kolbuszowej Dolnej i kradzieżą rowerów z ulicy Ruczki w Kolbuszowej.

Zarzuty dla czterech

Policjanci ustalili, że skradzione z piwnicy rowery sprawcy porzucili przy leśnej drodze. Natomiast zrabowane z domków letniskowych narzędzia i kable sprzedali na złomie lub w lombardzie.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty: 21-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa – kradzieży rowerów, a dwóch 20-latków – kradzieży rowerów, włamania do domków letniskowych i do samochodu ciężarowego oraz kradzieży paliwa. Za włamania do domków letniskowych odpowie natomiast czwarty z mężczyzn, 21-letni mieszkaniec gminy Cmolas.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.