Policja: – Demoralizacja, hałasy i pijaństwo w Ogródku Jordanowskim
Kolbuszowskie place zabaw w okresie wakacyjnym są mocno oblegane przez miejscową młodzież. Czasem jednak te spotkania wymykają się spod kontroli. „Imprezki pod chmurką” odbywają się również na terenie Ogródka Jordanowskiego. W ciągu jednej tylko doby policja interweniowała tam dwukrotnie  Za każdym razem dotyczyło to nieletnich dziewczyn.

Pierwsza interwencja mundurowych w Ogródku Jordanowskim miała miejsce w sobotę (24.08) po północy. Był to efekt zgłoszenia zakłócania ciszy nocnej i spożywaniu alkoholu przez młodych ludzi.

Pijane nieletnie dziewczyny

Interweniujący funkcjonariusze zauważyli tam grupę młodzieży. Jeden z mężczyzn pił alkohol. Mundurowi wylegitymowali 19-latka i nałożyli na niego mandat karny za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Wśród znajdujących się na placu osób policjanci wylegitymowali dwie młode dziewczyny. 15 i 16-latka znajdowały się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Dziewczyny poinformowały, że piły z nieznajomymi chłopakami. Policjanci przetransportowali je wraz z rowerami na komendę, skąd odebrali je rodzice. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.
Następnego dnia po godz. 22, dyżurny policji otrzymał kolejne zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej przez młodzież na terenie Ogródka Jordanowskiego. Funkcjonariusze wylegitymowali znajdujące się tam młode dziewczyny (14 i 15 l.), które głośnym śpiewem wraz z grupką osób zakłócały porządek publiczny. Obydwie zostały odebrane przez swoich rodziców. Ich zachowanie również oceni sąd rodzinny.

„Dantejskie sceny”

Problem imprezek na placach zabaw był tematem jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej: – To co się tam dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Tam dzieją się dantejskie sceny. Do tego dochodzi załatwianie potrzeb fizjologicznych – alarmował radny Mirosław Kaczmarczyk. – Wszystko jest dobrze do zmierzchu. Potem się zaczyna… Myślę, że 60 procent zniszczeń placów zabaw odbywa się w godzinach wieczornych.
Mundurowi przypominają, że w przypadku, gdy zachowanie młodych osób, które nie ukończyły 18 lat, może wskazywać, że mogą być zagrożone demoralizacją, lub też popełnią czyn karalny,  policjanci są zobligowani do powiadomienia o tym fakcie sądu rodzinnego. Funkcjonariusze apelują też do rodziców o nadzorowanie i sprawdzanie miejsc w których czas spędzają ich dzieci – szczególnie nocą.

3 Komentarze

  1. A na Partyzantów codziennie moze to ma 15 ,16 lat pijani chlopcy i dziewczyny muzyka i alkohol policja zawiadomiona i nic z tym nie robia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.