Budowa kilkumetrowego odcinka jezdni, który łączy ulice Kolejową i ks. Ludwika Ruczki, jest już zakończona. Dlaczego więc trakt ten jest nieprzejezdny? I jak długo to potrwa?
Łącznik ulic Kolejowej i ks. Ludwika Ruczki jest długo wyczekiwanym przez kierowców i wielu mieszkańców Kolbuszowej. Jest to raptem kilka metrów jezdni, których budowa poprzedzona była jednak wieloletnimi przygotowaniami
Z ks. Ludwika Ruczki na Kolejową
W końcu się udało. Wraz z nowym odcinkiem ulicy powstały: przejście dla pieszych, chodnik, oświetlenie oraz siedem miejsc parkingowych wzdłuż ul. ks. Ruczki. Plac obok garaży przy Kolejowej odwodniono i utwardzono kostką betonową. Koszt tego to ponad 334 tys. zł.
Wydawałoby się, że inwestycja jest już kompletna. Tymczasem na połączeniu stoją barierki, które blokują tam ruch samochodowy.
Czego jeszcze brakuje?
– Jakich dokumentacji brakuje, żeby otworzyć ulicę Kolejową i kiedy to nastąpi? – dociekał radny Michał Karkut.
Wiceburmistrz Krzysztof Wójcicki odpowiedział, że powinno to się stać za około dwa tygodnie. Zastrzegł, że to zależy od Starostwa Powiatowego, które musi zaakceptować tę inwestycję.
Brak oznakowania?
Radny Józef Fryc zwrócił uwagę, że na Kolejowej brakuje oznakowania poziomego.
– Jeśli nie będzie tam wymalowanych linii ciągłych, które ograniczają w jasny sposób parkowanie, to miejsce przed Solbetem stanie się miejscem niebezpiecznym, bo tam auta stoją cały czas. Dotyczy to całej ulicy. Bardzo długo walczyliśmy o to połączenie, dlatego chcemy, aby ona była oznaczona w sposób prawidłowy – zaznaczył Fryc.
Wiceburmistrz obiecał zajęcie się tą sprawą.
– Sprawdzimy to. Musimy zwrócić się do komisji ruchu drogowego przy starostwie, która opiniuje wszystkie oznakowania na terenie naszej gminy. Jeśli zatwierdzi ona taki projekt, przystąpimy do malowania oznaczeń. Ale będąc szczerym, pewnie nie uda się tego zrobić przez oddaniem tej inwestycji do użytkowania – zastrzegł.
Strategiczny trakt
Ulica Kolejowa to niewielki trakt, w rejonie którego funkcjonują między innymi Przedszkole Miejskie nr 3, Oddział Nefrologii Dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także betoniarnia Solbet.
Z jednej strony ulica łączy się z „dziewiątką”, a z drugiej brakuje kilka metrów, by móc wjechać na ul. ks. Ruczki. Jak długo jeszcze?