Połączą ulice ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora

Połączą ulice ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora

W tym roku magistrat zamierza zlecić sporządzenie dokumentacji na budowę połączenia ulicy ks. Ludwika Ruczki z ulicą Jana Wiktora. Dzięki temu powstanie obwodnica, która skomunikuje tę część miasta z drogą krajową nr 9 i ulicą Sokołowską.
O konieczności budowy drogi, która połączyłaby ulicę ks. Ludwika Ruczki z ulicami Kolejową, Towarową i Jana Wiktora mówi się prawie 20. lat.

Podstawowym argumentem za takim rozwiązaniem jest udrożnienie ruchu w tej części miasta i skomunikowanie drogi krajowej nr 9 z traktem na Sokołów Małopolski. Mimo pewnych trudności magistrat wykupił grunt i przystąpił do prac.

Do tej pory udało się jednak wybudować tylko jedno połączenie: ulic ks.Ruczki z Towarową. O tym jak ważna to inwestycja, świadczy duży ruch na tej drodze. Połączyć ulic ks. Ruczki z Kolejową nie udało się, bo, jak tłumaczył burmistrz Jan Zuba, nie chcieli tego okoliczni mieszkańcy.

W tej sytuacji pozostało do wykonania przedłużenie ulicy ks. Ludwika Ruczki i połączenie jej z ulicą Jana Wiktora. Kiedy to stanie się faktem?
– W tym roku zlecamy sporządzenie dokumentacji na to zdanie. Będziemy ubiegali się o środki z zewnątrz na to zadanie. Po zrealizowaniu tych inwestycji będziemy mieli uporządkowany cały ten teren – zapowiedział burmistrz Zuba.

Połączą ulice ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora
Fot. Google Maps

1 Komentarz

  1. To jak ta ma być małął obwodnicą, to ta co teraz jest mała to będzie średnia bo duża już jest, a ta co ma być kiedyś budowana w kirunku na Warszawę to będzie mega albo gigantyczna? Czy nie tak, bo się pogubiłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.