Pokaźny arsenał broni na jednej z posesji. Interwencja policji i wojska [ZDJĘCIA]

Pociski artyleryjskie, materiały wybuchowe i amunicję znaleźli wczoraj (27.01)  policjanci u 20-letniego mieszkańca Woli Raniżowskiej. Niebezpieczne materiały młody mężczyzna ukrywał w m.in. w budynku gospodarczym, na terenie swojej posesji. Chciał je sprzedać.
Na trop funkcjonariuszy naprowadziły ogłoszenia, które 20-latek zamieszczał na jednym z portali internetowych. Policjanci z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, sprawdzali ogłoszenia zamieszczane w Internecie, w których sprzedający oferował do sprzedaży amunicję, pozbawioną cech bojowych.

Mundurowi ustalili, że umieszczał je mieszkaniec Woli Raniżowskiej. Wczoraj pojechali do 20-latka, który oświadczył, że posiada akcesoria militarne z czasów II wojny światowej, które znalazł lub zakupił.

W trakcie przeszukania, w budynku gospodarczym na terenie posesji oraz w niezamieszkałym budynku obok, funkcjonariusze ujawnili m.in., materiały wybuchowe, kilka kilogramów prochu i amunicję oraz ponad dwadzieścia pocisków artyleryjskich. Na miejscu  pracowali pirotechnicy z patrolu saperskiego z jednostki w Nisku i funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli pociski i materiały wybuchowe.
20-latek trafił do policyjnego aresztu. W tej sprawie trwają dalsze czynności. Militaria zostaną zneutralizowane.  Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych grozi do 8 lat więzienia.
Fot.: KPP Kolbuszowa

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.