Pobiegnij dla Janka Bytnara
W niedzielę (05.05) o godzinie 15 w Kolbuszowej odbędzie się Bieg Pamięci Janka Bytnara „Rudego” – urodzonego 6 maja 1921 r. w naszym mieście, legendarnego żołnierza Armii Krajowej i Szarych Szeregów, który został zakatowany na śmierć przez Gestapo. 

Start i meta Biegu Pamięci Janka Bytnara znajdować się będą na placu  Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Uczestnicy przebiegną ulicami miasta na dystansie 5 km. W programie wydarzenia również: biegi dla dzieci, Marsz Nordic Walking, kiermasz prac, ścianka wspinaczkowa, strefa animacji i kącik maluszka. Zapisy dostępne na stronie timekeeper.pl, opłata startowa biegu to 20 zł.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu upamiętniającym Janka Bytnara. Nieważne czy jesteś początkującym biegaczem czy bardziej doświadczonym, sprawmy by historia była nadal żywa – mówi Justyna Tęcza z Fundacji Centrum Animacji Społecznej, która współorganizuje wydarzenie. – Wśród zapisanych osób bardzo małą część stanowią kolbuszowianie. A szkoda, bo dla Was stworzono ekstra kategorię w Biegu i Marszu Nordic Walking – Najlepszy Mieszkaniec i Mieszkanka Kolbuszowej.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.