Po co taki drogi wóz strażacki?
Ochotnicza Straż Pożarna w Kupnie nie tak dawno wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Stało się tak dzięki wsparciu funduszy rządowych. Wydarzenie to nagłośniły lokalne media samorządowe.

Euforii tej nie podziela radny z Kupna, Julian Kłoda: – To drogi zakup. Czy za te pieniądze nie można było kupić trzy wozy strażackie? – pytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Wtedy nie byłoby złośliwości między jednostkami OSP. Kto będzie miał uprawnienia do obsługi tak wysokospecjalistycznego wozu?
– Może jedna osoba. A co kiedy np. zachoruje? Inna sprawa, że koszty utrzymania tego pojazdu są wysokie. Będzie je pokrywać gmina. Strażaków jest 50, a mieszkańców w naszej miejscowości – ponad 1500. Nie każdy jest zadowolony z tego zakupu. Mówią, że ten wóz to taka zabawka – dodał Kłoda.

2 Komentarze

  1. Panie Julku mówiąc żartem i nie mając na celu obrażenia Pana. Sufit Ci się na łeb spadł cytując mój ulubiony film. Pozdrawiam, kolejna kadencja nie dla Pana i sam Pan o to zadbał strzelając sobie w stopę tą wypowiedzią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.