Plac zabaw przy kolbuszowskiej Dwójce zagraża bezpieczeństwu dzieci?
Plac zabaw przy ulicy Jana Pawła II, zwany również miasteczkiem ruchu drogowego, będący pod zarządem Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, jest w opłakanym stanie.

Większość znajdujących się tam urządzeń po prostu nie nadaje się do użytkowania i zagraża bezpieczeństwu korzystających z nich dzieci.  Jeśli tam wkrótce nie dojdzie do nieszczęścia, to będzie cud – alarmował radny Józef Fryc. W podobnym tonie wypowiadał się radny Mirosław Kaczmarczyk, były dyrektor „Dwójki”. Potwierdził on, że plac zabaw od dłuższego czasu wymaga natychmiastowego remontu.

Dziwię się, że do tej pory nie zostało to zrobione – podkreślił radny Kaczmarczyk. – Wszystkie urządzenia zakupiono sześć lat temu ze środków rady rodziców bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony samorządu. Z tego placu zabaw korzysta całe miasto. Urządzenia są używane bardzo intensywnie. Nic więc dziwnego, że większość z nich wymaga wymiany. W pierwszej kolejności zniknąć powinien pająk, bo jego siatka stanowiąca o bezpieczeństwie dzieci, swój okres użytkowania skończyła już jesienią ubiegłego roku – dodał
Wygląda na to że interwencja obu panów radnych zadziałała, bo kilka dni po ostatniej sesji Rady Miejskiej, na której temat ten był poruszany, z placu zabaw zniknęły wszystkie uszkodzone elementy.

2 Komentarze

  1. A ja tam proponuję jeszcze monitorng, bo niestety ale to co wyprawia tam nocami młodzież przekracza wszelkie granice i nie ma cie co dzwić że są popsute urządzenia.

  2. Z jakiego powodu plac jest czynny całą noc, chyba ktoś za to odpowiada.Jak pamiętam to jeszcze w tamtym roku w nocy nie było możliwości wejścia dla takiej hołoty co bawić sie umie tylko z flaszką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.