Piotr Jóźwik: – Marzy nam się seniorska piłka ręczna w Cmolasie [WIDEO]

Piotr Jóźwik: - Możemy osiągnąć coś dużego w piłce ręcznej - zdjęcie główne.

Młode piłkarki ręczne Tempa Cmolas w zasadzie co roku demolują rywalki na Podkarpaciu i meldują się na szczeblu ogólnopolskim. Jednym z architektów tego fenomenu jest trener Piotr Jóźwik.

Młode szczypiornistki Tempa Cmolas zagrały w 1/16 Finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodziczek. Turniej obywał się od piątku do niedzieli (17-19.05) w hali sportowej Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie.

Turniej w Cmolasie

Patronem medialnym wydarzenia jest portal kolbuszowalokalnie.pl. Nasz portal przeprowadził również transmisję na żywo ze wszystkich meczów turnieju, a także z jego zakończenia.

Znajdziesz je w naszym artykule: Święto piłki ręcznej w Cmolasie. Zobacz nagrania wszystkich meczów turnieju [WIDEO].

Podopieczne duetu trenerów Joanny Sudoł i Piotra Jóźwika, awans do 1/16 Finału Pucharu ZPR wywalczyły drugi raz z rzędu. Najlepszą zawodniczką Tempa została Kinga Jachyra.

Piotr Jóźwik: – Taki jest sport

Niestety, po zaciętej walce zajęliśmy czwarte miejsce. Nie mamy się jednak czego wstydzić, ponieważ nasza gra jest zachęcająca do dalszej pracy. Mam nadzieję, że za rok powtórzymy nasz udział w tym turnieju, ale już z lepszymi wynikami – komentuje Piotr Jóźwik.  

W pierwszym meczu z Koroną, mimo bardzo dobrej gry i prowadzenia przez dużą część spotkania, szczypiornistki Tempa Cmolas ostatecznie przegrały zaledwie jedną bramką.

– Taki jest sport. Myślę, że to efekt braku doświadczenia. Na Podkarpaciu tych drużyn jest mało. Rozgrywanych mniej meczów od naszych konkurentek na szczeblu krajowym. Dla przykładu Korona Kielce gra w lidze małopolskiej i łódzkiej. My nie mamy takiej możliwości.

„Liczymy na sponsorów”

Skąd w niewielkim Cmolasie piłka ręczna dziewcząt na tak wysokim poziomie?

– W 2017 roku za prośbą pani Lidii Walczyk z AWF Kraków podjąłem wyzwaniem i ukończyłem dodatkowe studia w kierunku piłki ręcznej, które trwały prawie cztery lata. Dodatkowo jako klub otrzymaliśmy dotację z programu Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej i co roku te dzieci są u nas szkolone. Od dwóch lat pomaga mi w tym pani Joanna Sudoł, która też dużą pracę wykonuje i trzeba jej za to podziękować. Obecnie mamy pięć drużyn juniorskich dziewcząt i chłopców.

Może czas stworzyć drużynę seniorską?

– Jest takie marzenie, żeby to kontynuować w starszych kategoriach. To jednak zależy od tego, czy lokalne władze samorządowe i sponsorzy będą nas w tym wspierać. Sami, niestety, nie jesteśmy w stanie nic zrobić – dodaje Piotr Jóźwik.

Zobacz wideo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.