Pielęgniarki: – Dyrektor nie wypłaca nam takich pensji, na jakie dostaje pieniądze

Pielęgniarki: – Dyrektor nie wypłaca nam takich pensji, na jakie dostaje pieniądze

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej dopominają się podwyżek, które, jak przekonują, gwarantuje im prawo. – Dyrektor naszego zakładu otrzymuje z Ministerstwa Zdrowia 2 225 zł na każdą pielęgniarkę. Żadna z nas takiej kwoty nigdy nie dostała – skarży się Elżbieta Zając, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej SP ZOZ Kolbuszowa.

Swoje żale pielęgniarki wylały na ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ. – Złożyłyśmy na ręce pana starosty Józefa Kardysia pismo z załącznikami, by monitorował działania dyrektora naszego szpitala, Zbigniewa Strzelczyka, bowiem nie wypłaca on nam wszystkich pieniędzy, które ma z Narodowego Funduszu Zdrowia, a które przyznało nam Ministerstwo Zdrowia – oświadczyła Elżbieta Zając.

Chodzi nam o 2 225 zł, które pan dyrektor dostaje z NFZ na każdą pielęgniarkę. Nigdy takiej kwoty nie otrzymałyśmy. Słyszymy od niego, że nie ma na to pieniędzy i że kosztem pracowników ten szpital w ogóle istnieje. Jesteśmy zbyt biedne, żeby utrzymywać tę placówkę. Chcemy utrzymywać nasze rodziny i godnie zarabiać. Nie upominamy się o pieniądze z kontraktu NFZ, tylko o te, które nam przyznano – dodała.
– Rozmawialiśmy o tym w moim gabinecie. Powiedziałem, byście podały metodę podziału tych środków. Czekam na waszą decyzję w tym temacie – odpowiedział dyrektor Strzelczyk. – Pieniądze zasadnicze, które rząd przekazuje na pielęgniarki, zostały wydatkowane w sposób prawidłowy. Mieliśmy powiedziane, że pieniądze, które dostajemy z ministerstwa poprzez NFZ mają wystarczyć na wszystkie składowe, które pielęgniarki powinny po podwyżce dostać. I do tego się stosuję, czyli wszystko jest zgodnie z prawem.  

7 Komentarzy

  1. Odwołać Strzelczyka 30 lat na stanowisku i dąży jedynie do likwidacji… A wcale nie ma wykształcenia pod kontem szpitala… Strzelczyk, Kardyś i cała rada powinni już odejść. Czas na nowe, mam nadzieję lepsze czasy. Precz z komuna do której znów dojdzie jeśli mieszkańcy nic nie zrobią

  2. W szpitalu pracują nie tylko pielęgniarki ale również inny personel będący Wyższym personelem medycznym a zarabiający tak że wstyd się przyznać…

  3. A pamiętam jak starosta gdy obejmował władzę X lat temu odgrażał się że Strzelczyka na taczkach wywiezie…
    Ludzie bez honoru, którzy są siebie warci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.