Piękny gest. Alpaki z Koziej Górki w Spiach też pomogą Klarze i Amelii

Zobacz alpaki z Nowej Wsi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Alpaki z Koziej Górki w Spiach włączają się w akcję pomocy Klarze Bieleń i Amelii Michalskiej. Właściciele zagrody zapraszają mieszkańców w sobotę i w niedzielę (17-18.12.), na  zabawę z alpakami. Cały dochód z tych trafi na rehabilitację dziewczynek.

Klara Bieleń ma 7 lat i cierpi na wiele schorzeń. Najcięższym z nich jest dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczka lekooporna.
Na co dzień uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie – placówki dla dzieci z ciężkim upośledzeniem umysłowym. Rodzice wożą ją tam we własnym zakresie.

Ponadto każdym tygodniu dziewczynka ma sześć godzin terapii w kilku gabinetach prywatnych.

Amelia Michalska jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego, ale i ze względu na swój stan zdrowia nie ma możliwości uczęszczać normalnie do szkoły. Ma nauczanie indywidualne w domu.

Potrzebuje codziennej kosztownej rehabilitacji, bo artrogrypoza to choroba, która usztywnia wszystkie stawy. Musi więc  codziennie ćwiczyć, żeby w miarę funkcjonować. Zażywa leki na tarczycę i trawienie. Jest częstym gościem kliniki w Krakowie, bo potrzebuje nowych ortez. Ze starych już wyrosła.

Wielkie serca mieszkańców. W Spiach i Kopciach eventy dla Klary i Emilii

 

W najbliższą niedzielę (18.12) na parkingach przy kościołach w Spiach i Kopciach odbędą się kiermasze bożonarodzeniowe. Start już o godzinie 9.

Będzie można  nabyć stroiki na stół, wianki na drzwi inne ozdoby świąteczne. Będą rzecz jasna także różnego rodzaju słodkości. W loterii czekają vouchery na różne usługi i dużo fajnych fantów.

Do akcji dołączyły się Alpaki z Koziej Górki w Spiach. Właściciele zagrody zapraszają mieszkańców w sobotę i w niedzielę (17-18 bm.) w godz. 10-14. Za 10 zł od osoby będzie można pokarmić alpaki, przytulić się do nich czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Cały dochód trafi na rehabilitacje dziewczynek.

Piękny gest. Alpaki z Koziej Górki w Spiach też pomogą Klarze i Amelii

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.