Andrzej „Olek” Skowroński i jego pół wieku

Andrzej "Olek" Skowroński i jego pół wieku

Andrzej Skowroński, włodarz Sokoła Kolbuszowa Dolna i jego główny sponsor, skończył właśnie pół wieku. Prezesie, gratulujemy i życzymy co najmniej kolejnej „pięćdziesiątki”.

Okrągłe pięćdziesiąte urodziny Andrzej Skowroński obchodził w sobotę (16.07). O tym wydarzeniu poinformował Sokół Kolbuszowa Dolna, który popularny „Olek” współtworzył od podstaw.
– STO LAT! STO LAT! NIECH ŻYJE NAM. Prezes naszego klubu, Andrzej Skowroński obchodzi dziś 50. urodziny. Tak więc Panie Prezesie, Andrzeju, Olku, Wszystkiego Najlepszego. Zdrowia i uśmiechu po każdym meczu. Wielu pozytywnych chwil w Sokole. Wiecznej Pasji. Wygrywajmy razem przez kolejne 50 lat – przekazał klub.

Andrzej Skowroński to nie tylko prezes, główny sponsor i twórca ostatnich historycznych sukcesów  Sokoła. To również rzutki biznesmen.

Zarządza firmą „Delta”, która od 1993 roku działa w szeroko pojmowanej branży tworzyw sztucznych (głównie produkcja opakowań przemysłowych).

Popularny „Olek” był również radnym miejskim, a obecnie piastuje funkcję prezydenta Rady (organu kontrolującego) Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, która zarządza stadionem, kompleksem boisk, hotelem i restauracją przy ulicy Wolskiej.
Pięć lat temu zasłynął z szalonej wręcz radości po awansie piłkarskiej reprezentacji Polski na Mundial w Rosji. Kiedy wraz z innymi kibicami wychodził ze Stadionu Narodowego w Warszawie, został uwieczniony przez reportera TVN24:

– „Mamy to – nie krył emocji. – Mamy Rosję. Mamy mistrzostwa świata. I to jest najważniejsze. I tak ma być. Następnego lata Polska będzie mistrzem świata”.

2022 rok jest też wyjątkowy dla innej „twarzy” Sokoła. Dariusz Widelak, bo o nim mowa, świętuje ćwierćwiecze swojej pracy społecznej w tym klubie.
Dodajmy, że przez 20 lat był jego prezesem a obecnie jestem wiceprezesem. Swoją drogą urodziny pan Dariusz obchodził całkiem niedawno, bo 12 lipca. Panie Dariuszu, wszystkiego co najlepsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.