Pasowali uczniów szkoły sportowej [FOTO, WIDEO]

Pasowali uczniów szkoły sportowej [FOTO, WIDEO]

W poniedziałek (17.10.) odbyło się pasowanie uczniów pierwszej klasy szkoły sportowej. To jedyna taka placówka w powiecie kolbuszowskim.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która funkcjonuje w budynkach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, to autorski projekt Tomasza Grabca. O taką właśnie placówkę walczył od dwóch lat.
– Na pomysł powstania szkoły sportowej wpadliśmy z Markiem Kretem. Teraz to się materializuje. Nie ukrywam, że sporo czasu i energii pochłonęły nam formalności. Musieliśmy skompletować dokumenty, pozałatwiać wiele rzeczy i dogadać się z władzami  – wyliczał.

Powstanie pierwsza w powiecie szkoła sportowa

SMS ma być placówką, w której dzieciaki mają uczą się jak w publicznej szkole podstawowej. Z tą różnicą, że w plan lekcji wpisane są zajęcia sportowe.

W ciągu tygodnia ma być ich w sumie 16 godzin. Nauka ma być jednak na pierwszym miejscu. Np. kiepskie oceny będą skutkowały niepowołaniem na turniej czy mecz ligowy. Przychodząc do szkoły uczniowie otrzymają sprzęt sportowy.
– Takiej szkoły tu po prostu brakowało. Mamy bardzo dużo dzieciaków i zdolną młodzież. Wystarczy włożyć w to trochę pracy i będziemy mogli się porównywać z innymi takimi ośrodkami na Podkarpaciu, Chcemy przede wszystkim zadbać, aby nasi uczniowie rozwijali się pod kątem sportowym. Nie musi być to piłka nożna. Oferujemy też inne dyscypliny. Ważne, żeby oderwać dzieci od komputerów i smartfonów – przekonuje Tomasz Grabiec.

– Szkoła miała powstać rok temu. Z różnych powodów nie udało się. Natomiast my nie poddaliśmy się i udało nam się to. Mamy 15 dzieci w klasie. Jest to optymalna liczna pod kątem sportowym i pedagogicznym. Kadra nauczycielka liczy 14 osób. Uczą: języka polskiego, matematyki, plastyki, muzyki, angielskiego, religii, tańca i zajęć sportowych. Kolejny nabór uczniów ogłosimy w przyszłym roku. Czyli więc stopniowo nasza szkoła będzie się powiększać. Już teraz rodzice pytają się o możliwość składania podania – dodaje.

W poniedziałek (17.10) odbyło się uroczyste pasowanie dzieciaków, które stworzyły pierwszą klasę SMS, na uczniów. Szkolna sala pękała w szwach. Byli rodzice, nauczyciele na czele z dyrekcją Jedynki.
Przybył również poseł Zbigniew Chmielowiec, który zadeklarował wsparcie dla inicjatywy. Najpierw był program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie, następnie wręczono im dyplomy i pasowano na uczniów. Na końcu był poczęstunek oraz tort.

Galeria zdjęć


Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.