Oto, jakie zniszczenia w regionie i w powiecie poczynił orkan Ksawery
Ponad 530 razy interweniowali strażacy na Podkarpaciu w związku z orkanem Ksawery, który dotarł do nas w czwartkową (05.10) noc. Porywisty wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Największe straty odnotowano w powiatach mieleckim, tarnobrzeskim, dębickim, ropczyckim, rzeszowskim i niżańskim.
W regionie kolbuszowskim strażacy interweniowali ok. 65 razy, z czego 49 akcji dotyczyło powalonych drzew na drogach, 6 – uszkodzeń linii energetycznych. Ksawery uszkodził również 6 budynków (1 – mieszkalny, 5 – gospodarczych), z których wiatr porywał poszycia dachowe. Być może związek z wichurą miał pożar domu w Weryni, w którym ucierpiało cztery osoby (więcej o tym TUTAJ).
Najmniej interwencji było na terenie gminy Cmolas, najwięcej zaś w gm. Dzikowiec. Z budynku w Wilczej Woli wiatr zerwał aż stop metrów kwadratowych poszycia dachowego. Podobna sytuacja miała miejsce w Kosowach. W usuwaniu skutków zdarzeń udział brały jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu całego powiatu. Niektóre interwencje trwają do tej pory.
Fot.: PSP Kolbuszowa
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.