Pożar w Weryni! Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala!

W nocy z czwartku na piątek (05-06-10) w Weryni doszło do pożaru, w wyniku którego poważnych oparzeń ciała doznał 42-letni mężczyzna. Więcej szczęścia miały jego rodzina.
Ogień w domu pojawił się ok. godz. 1.30. 42-latek polecił żonie i dzieciom wyskoczyć przez okno, a sam pobiegł po pomoc do sąsiadów, którzy powiadomili straż pożarną. Na miejsce przyjechali strażacy, policja i karetki pogotowia. Mężczyzna z rozległymi poparzeniami został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Hospitalizowana została również jego 40-letnia żona, która doznała urazu nogi. Policjanci zawieźli do szpitala też dzieci: 11 i 14-l. Na szczęście doznali one niegroźnych obrażeń.
Policjanci przypominają, że zbliżający się sezon grzewczy powoduje zwiększenie się zagrożenia pożarowego w budynkach mieszkalnych. Mundurowi apelują też o dobrą wentylację w domach.
– Najczęstszą przyczyną tego typu pożarów mogą być nieprawidłowo eksploatowane lub niesprawne urządzenia grzewcze, nieszczelne kominy oraz pozostawianie tych urządzeń bez nadzoru – mówi Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Zagrożenie stwarza również nieostrożność osób dorosłych w trakcie palenia tytoniu.  W okresie sezonu grzewczego zwiększa się też liczba zatruć tlenkiem węgla. Pamiętajmy, że jest on bezbarwny i bezwonny.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.