Ostatni w Kolbuszowej blok SM z widoczną „wielką płytą” pokryje elewacja

Blok przy ulicy Tyszkiewiczów 10 czeka termomodernizacja. Roboty, które najpewniej będą miały miejsce na wakacjach, polegać będą na dociepleniu budynku, wykonaniu nowej elewacji i remoncie  balkonów. Koszt inwestycji ok. 150 tys. zł. Będzie to ostatni blok Spółdzielni Mieszkaniowej z „wielkiej płyty”, który pokryje się elewacją.  

Prace będą identyczne jak na budynku przy ulicy Tyszkiewiczów 12, który modernizowaliśmy w ubiegłym roku, czyli docieplenie, nowa elewacja i nowe balkony – wylicza Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. – W ten sposób ostatecznie z naszych bloków zniknie ślad po „wielkiej płycie”.

– Planujemy też bieżące remonty w innych naszych budynkach. Czeka to np. budynek przy ul. Jana Pawła II 23, gdzie dwa lata temu została wykonana elewacja na ścianie wschodniej. Teraz będziemy docieplać kawałek ściany szczytowej północnej. Poprawi to estetykę i także da oszczędności – zapewnia.
Czytaj również

Zbliża się koniec „wielkiej płyty” na kolbuszowskich blokowiskach

1 Komentarz

  1. wiadome ze najpotrzebniejsze wydatki w kazdej spoldzielni to sa pensje zarzadu 🙂 na reszte mozna zawsze poczekac nawet kosztem mniejszych zyskow dla spoldzielni i nizszych kosztow dla mieszkancow ,mieszkaniec czy zaoszczedzi 100 zl na miesiac czy nie zaoszczedzi to i tak sobie poradzi. Ciekawe gdyby to byla prywatna firma prezesa jak dlugo by czekal z ocieplaniem ktore wymiernie przynosi spore oszczdnosci ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.