Ośrodek zdrowia w Cmolasie nie będzie stał pusty

Nasz drogi gminny ośrodek zdrowia w Cmolasie

Nowo powstały ośrodek zdrowia w Cmolasie, którego budowa kosztowała półtora miliona złotych, nie będzie stał pusty. Zarządca obiektu, czyli Urząd Gminy, wydzierżawił pomieszczenia podmiotom medycznym, które mają stworzyć tam gabinety lekarskie.

Gminny ośrodek zdrowia w Cmolasie, który przez lata świecił pustkami, będą dzierżawić podmioty medyczne.  Parter wynajęto Centrum Medyczne z Majdanu Królewskiego, natomiast poddasze zajmie prywatny gabinet pediatryczny z Nowej Dęby.
 – Cieszy nas, że ten ośrodek, po wielu przetargach, znalazł swoich dzierżawców. W górnej części, na piętrze budynku będzie rehabilitacja. Z kolei pomieszczeniach na parterze mają być gabinety specjalistyczne. Jakie dokładnie? Tego jeszcze nie wiemy, bo dzierżawcy w dalszym ciągu prowadzą negocjacje, a wiadomo, że dobrego fachowca nie jest łatwe. Jestem pewien, że już niebawem radośnie ogłosimy, jakie będą gabinety i kiedy zaczną one przyjmować pacjentów. Stanie się to jeszcze w tym roku – zapewnia wójt Eugeniusz Galek.

O ambicjach związanych z gminnym ośrodkiem zdrowia świadczy jego duża powierzchnia. Na pierwszym piętrze przygotowano miejsce dla pięciu gabinetów lekarskich, a na parterze dla sześciu. Łączna powierzchni wszystkich tych lokali wynosi ponad 450 metrów kwadratowych.

Dodajmy, że w Cmolasie działa już ośrodek zdrowia. Podlega on jednak Szpitalowi Powiatowemu w Kolbuszowej. Świadczone są tam przede wszystkim usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej.
Materiał wideo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.