Opowie o Tyszkiewiczach z Weryni
W środę (19.12) o godz. 19 w restauracji CK Galicja w Kolbuszowej odbędzie się promocja książki Ród Tyszkiewiczów z Weryni w XIX wieku” autorstwa dr Joachimem Popkiem, młodym historykiem – synem Benedykta Popka, artysty rzeźbiarza z Mazurów i byłego członka Zarządu Powiatu.

– Tyszkiewicz, to dla wielu z nas nazwisko magiczne. O tym, kim byli ci ludzie i co zrobili dla ziemi kolbuszowskiej, będzie można się dowiedzieć jutro na spotkaniu z młodym i uzdolnionym historykiem Będzie też możliwość nabycia jego publikacji – zachęca Andrzej Wesołowski, właściciel Galicji.
Zakres tematyczny książki dr Popka obejmuje życie i działalność rodziny Tyszkiewiczów z Weryni. Założycielem odnogi osiadłego tu rodu był Jerzy Tyszkiewicz (1768-1831), a wiedli ją dalej jego synowie – Wincenty i Jerzy. Przedmiotem opisywanych wydarzeń jest życie rodzinne rodziny, a także jej aktywność społeczno-gospodarcza i polityczna. Pokazany jest również stan i funkcjonowanie majątku, stosunki społeczne zachodzące między dworem a wsią, a także wydarzenia polityczne.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.