Opłatek, kolędy i świąteczne dania. Tak dziś było na Miejskiej Wigilii [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opłatek, kolędy i świąteczne dania. Tak dziś było na Miejskiej Wigilii [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tłumy mieszkańców przybyło dziś na Rynek w Kolbuszowej, by wziąć udział w Miejskiej Wigilii. Najpierw była wspólna modlitwa, a potem dzielenie się opłatkiem, kolędowanie i degustacja dań.

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, w niedzielę (17.12) na Rynku w Kolbuszowej spotkaliśmy się na Miejskiej Wigilii.

Jest to inicjatywa, która skierowana jest do nas wszystkich mieszkańców gminy, a szczególnie tych, którzy są samotni i potrzebujący.  

Tłumy na Miejskiej Wigilii

Wszystko zaczęło się o godzinie 13 od modlitwy, którą uroczyście odmówił ks. Lucjan Szumierz, proboszcz Kolegiaty Kolbuszowskiej.  

Potem było dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie przy daniach, które przygotowały koła gospodyń wiejskich i zarządy osiedli.

Na stołach zauważyliśmy wiele smakowitości, w tym: pierogi, gołąbki, lokalną pamułę, dania z ryb, bigos, łazanki oraz pyszny barszcz.

Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: szopka bożonarodzeniowa, świąteczny kiermasz, spotkanie z kolbuszowskim Mikołajem, a także przejażdżka konikami. Było radośnie.

Zobacz WIDEO

Galeria zdjęć

1 Komentarz

  1. Katolickie obrzędy, katolickie związki wyznaniowe obecne w Kolbuszowej powinny zapłacić za ich organizację i uprzątnięcie. To naprawdę nie jest takie trudne ani kosztowne przy ich zyskach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.