Ogródek Jordanowski w Kolbuszowej czeka gruntowny remont. Problemy jednak zostaną

Zniszczyli Ogródek Jordanowski [WIDEO, FOTO]

Ogródek Jordanowski w Kolbuszowej czekają zmiany. Pojawi się nowa nawierzchnia i nowe wyposażenie. A wszystko to za unijne pieniądze.

Ogródek Jordanowski wybudowano w ramach rewitalizacji miasta kilkanaście lat temu (zmodernizowano wtedy też Rynek). Wydawało się, że powstało fajne miejsce spotkań.

Ogródek Jordanowski

Ostatni raz to miejsce było modernizowane 2012 roku. Wtedy to stare urządzenia zamieniono nowymi, zmieniono też całe otoczenie.

Teraz przyszedł czas na kolejny remont. Tym razem jednak inwestycję będzie realizował Kolbuszowski Klub Turystyczny „Salamandra”. Środki na ten cel – w kwocie 150 000 zł – pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wyłoniony w miejskim przetargu wykonawca zadania – firma z Kosów – do końca kwietnia ma wykonać remont nawierzchni Ogródka, a także uzupełnić jego wyposażenie.

Znikną kamyczki

Na placu zabaw pojawi się nowa nawierzchnia poliuretanowa, która zastąpi obecną warstwę drobnych kamyczków. Ma to zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom korzystającym z urządzeń. Pojawi się również betonowy stół do tenisa stołowego.

Ogródek Jordanowski który położony jest obok Rynku i Bulwarów Nad Nilem, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1, jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Kolbuszowej.

Wandale i podtopienia

Problem w tym, że jego użytkownicy pozostawiają po sobie zniszczone urządzenia oraz sterty niedopałków i rozbitego szkła.

Innym problemem są podtopienia. W zasadzie po każdym większych opadach deszczu miejsce to zamienia się w… basen otwarty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.