Odznaczenie „Bene Meritus Powiatom” dla starosty Józefa Kardysia [ZDJĘCIA]

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej na swojej stronie internetowej pochwaliło się odznaczeniem „Bene Meritus Powiatom”, jakie w poniedziałek (27.01), na posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego, otrzymał starosta Józef Kardyś.
Specjalne odznaczenie „Bene Meritus Powiatom” przyznawane jest przez Zarząd Związku Powiatów Polskich „osobom wykazujących szczególną troskę o dobro i rozwój polskich powiatów”. Wyróżnienie to przyznawane jest samorządowcom, których „działania mają bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców”. To także wyraz uznania zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich.
Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

7 Komentarzy

  1. Zwiazek POwiatow Polskich to organizacja finansowana przez poszczegolne powiaty i praktycznie kazdy starosta otrzymuje te nagrode, jesli nalezy do zwiazku

    Składki członkowskie ustala się w wysokości proporcjonalnej do liczby mieszkańców powiatu (członka Związku), według danych GUS, na koniec czerwca poprzedniego roku. Wysokość składek członkowskich i termin ich płatności, uchwala Zgromadzenie Ogólne, na wniosek Zarządu.

    Składka członkowska na rok 2020 wynosi 0,17 zł od mieszkańca, wg danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 30 czerwca 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.