Ochronić Bulwary przed wandalami i menelstwem

Ochronić Bulwary przed wandalami i menelstwem

Straż Miejska zapewnia, że zrobi wszystko, żeby ochronić nowo powstałe Bulwary Nad Nilem przed wandalami, chuliganerią i miłośnikami picia alkoholu pod chmurką.
Kolbuszowskie bulwary to przede wszystkim trakt pieszo-rowerowy wzdłuż Nilu. Ciągnie się on od komendy policji po Kolegiatę p.w. Wszystkich Świętych. Są tam: amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem, kurtyny wodne, fontanna multimedialna i wiele innych atrakcji.

Burmistrz Jan Zuba twierdzi, że mieszkańcy są Bulwarami nad Nilem wręcz zachwyceni:

– Spotykam tam wielu młodych ludzi. Oni tymi bulwarami zachwycają się. Cieszą się, że mają nowe miejsce spotkań, gdzie w sposób atrakcyjny mogą spędzać czas – przekonywał.

Ochronienie Bulwarów przed wandalami będzie jednak dla służb miejskich nie lada wyzwaniem.
– Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy mogli tam spokojnie odpoczywać, relaksować się i spacerować. Żeby to miejsce było przyjazne dla osób w różnym wieku. Nie chcemy dopuścić do tego, że opanują go osoby nadużywające alkohol i tych, którzy będą tam zaśmiecać, niszczyć i dewastować  – wylicza Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

Przypomnijmy, ze nie tak dawno wandale zniszczyli sąsiadujący z Bulwarami Ogródek Jordanowski, który też jest jedną z atrakcji miasta. Na zabawkach dla małych dzieci pojawiły się wulgarne napisy i rysunki. Zdewastowano też sprzęt rekreacyjny.

To efekt tego, że Ogródek, który w swym założeniu ma służyć rodzinom, stał się miejscem imprez. Czy podobnie będzie z Bulwarami Nad Nilem?

Zniszczyli Ogródek Jordanowski [WIDEO, FOTO]

2 Komentarze

  1. co na bulwarach nie można pic alkoholu pod chmurka , a w centrum miasta ogródki piwne co roku i co ? tam tam można pic alkohol??????????hipokryzja do potęgi !!!!a może te ogródki piwne przenieść na te bulwary to nie trzeba będzie meneli przeganiać !!!!

  2. czym się rożni menel pijacy alkohol na bulwarach od tego pijącego alkohol na rynku w centrum miasta ????? opisane w specyfikacji do tzw .przetargu warunki menel spełnia bo do sanitariatów to ma nawet bliżej niż te wymyślone przez zamawiającego 120 m , chyba ,że zmawiający dopisze w specyfikacji ,że ma to być alkohol zakupiony w ogródkach piwnych !!!!!!Ciekawe dlaczego do WC od ogródków piwnych ma być 120 metrów , a nie 200 czy 250 m , ja proponuje ten zapis o WC wykreślić bo on jednoznacznie wskazuje kto złoży ofertę i wygra , !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.