Nowy wikariusz w Kolegiacie
Dziś (16.08) biskup rzeszowskim, Jan Wątroba dokonał zmian personalnych w diecezji rzeszowskiej. Jego decyzja objęła czterech kapłanów dekanatu Kolbuszowa-Wschód,

Jednym z nich jest ks. Marcin Dudek, który po 4 latach pracy jako wikariusz w kolbuszowskiej Kolegiacie, został skierowany do pracy w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny w Jaśle. Ks Marcin był katechetą w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej oraz opiekunem wspólnoty oazowej i grupy intronizacyjnej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jego miejsce w Kolegiacie zajął ks. Mateusz Olbrot, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie. Ks. Olbrot urodził się 27 kwietnia 1985 r. w Gorlicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 r. Dotychczas posługiwał w Chmielniku i Strzyżowie i przez ostatnie trzy lata w Rzeszowie. Jest diecezjalnym duszpasterzem Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego. Przez ostatnie trzy lata był także kapelanem Zakładu Karnego w Załężu.

Ks. Mateusz Olbrot, nowy wikariusz Kolegiaty.
Spośród innych księży związanych w przeszłości z kolbuszowską Kolegiatą, warto odnotować, iż wieloletni wikariusz, ks. Mariusz Fijałkiewicz, został mianowany proboszczem w Lutoryżu.

Zmiany nastąpiły także w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Ks. wikariusz Marek Kalisiak został skierowany do parafii w Jaśle (osiedle Dąbrówka-Gamrat), a ks. dr Paweł Romanowski (pomoc duszpasterska w sanktuarium) do Głogowa Małopolskiego.
Wikariusz w Kupnie oraz katecheta w kolbuszowskich przedszkolach – ks. Sławomir Lubas został skierowany do parafii Farnej i sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach.

4 Komentarze

  1. Może w końcu stare baby które myślą, że ONR i Młodzież Wszechpolska to banda rasistów i ksenofobów usłyszą i zobaczą na własne oczy jak jest na prawdę, a nie jak kreuje ich TVN i TVP.
    Szkoda tylko ks. Pawła Romanowskiego, bo drugiego takiego duszpasterza jak on w naszym dekanacie nie było. Gość z wiedzą i mocą, który ciągnie za sobą ludzi którzy go uwielbiają. Dużo łask bożych na nowych parafiach życze.

    • Akurat na fb największe oburzenie wyrażali młodzi postępowi europejscy więc z tymi starymi babami palnąłeś jak kulą w płot. Księdzu życzę owocnej posługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.