Nowe przedszkole, żłobek i szkoła podstawowa w rejonie Św. Brata Alberta w Kolbuszowej

Jaka obwodnica miasta? Burmistrz stawia warunki

W przyszłym roku w rejonie ulicy Św. Brata Alberta w Kolbuszowej rozpocznie się budowa nowego przedszkola. W przyszłości ma tam również powstać żłobek i szkoła podstawowa. Wszystkie te placówki będą jednak niepubliczne.  

Od lat tereny w rejonie ulicy Św. Brata Alberta są „oczkiem w głowie” Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Gmina uzbraja tam działki, by potem je sprzedawać pod budownictwo mieszkaniowe lub przemysł.

Miliony w Brata Alberta

Urzędnicy pompują również miliony z w tamtejszą infrastrukturę. Nie bez powodu właśnie tam powstał Park Niepodległości.

Siłą rzeczy przybywa tam mieszkańców, głównie młodych rodzin. Problem w tym, że nie ma tam, ani szkoły, ani przedszkola, o żłobku nie wspominając.

Ale ma to się zmienić. Burmistrz Jan Zuba zdradził, że w przyszłym roku rozpocznie się tam budowa przedszkola. Obiekt ten stanie na ponad hektarowej działce.

W przyszłości ma na niej znaleźć się również żłobek i szkoła podstawowa. Wszystkie te placówki będą niepubliczne.

Burmistrz zapowiada

– Z jednej strony rozwija się tam budownictwo mieszkaniowe, z drugiej strony strefa przemysłowa. W przyszłym roku rozpocznie się budowa przedszkola. Ten obszar jest kluczowy z punktu widzenia rozwoju miasta – oświadczył burmistrz.

– To że podmiot prywatny planuje tam inwestować, to bardzo dobrze. Niemniej do tej placówki będą chodziły dzieci, które uczęszczają do przedszkoli należących do tej firmy. A my pilnie potrzebujemy w tej części przedszkola publicznego dla wszystkich dzieci – komentował swojego czasu radny Józef Fryc.

O planach budowy przedszkola w tym rejonie miasta pisaliśmy w artykule: Kiedy wybudują przedszkole na osiedlu Błonie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.