Nowe fakty w sprawie tragedii na Ruczki. Policja informuje, kim była ofiara i co spowodowało pożar

Nowe fakty w sprawie tragedii na Ruczki. Policja informuje, kim była ofiara i co spowodowało pożar

Kolbuszowska policja opublikowała dziś komunikat w sprawie wczorajszej tragedii w bloku przy ulicy ks. Ludwika Ruczki. Dzięki temu dowiadujemy się między innymi, co spowodowało wybuch i w efekcie pożar w mieszkaniu, a także kim był a ofiara.
Przypomnijmy, ze do zdarzenia doszło w czwartek (23.03), około godziny 14. Wtedy to na całym osiedlu rozległ się wybuch. A zaraz potem z mieszkania na czwartym piętrze bloku  przy ulicy ks. Ludwika Ruczki zaczął wydobywać się bardzo gęsty dym.

Niedługo potem na miejsce zjawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Natomiast obok budynku Starostwa Powiatowego wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po ugaszeniu pożaru, w jednym z pomieszczeń znaleziono ciało mężczyzny. Kim był?

– W trakcie dalszych czynności potwierdzono, że jest to 37-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który wynajmował to mieszkanie. W wyniku zdarzenia podtruciu dymem uległ mieszkający obok mężczyzna, któremu na miejscu pomocy udzielili ratownicy medyczni. Pożar spowodował duże straty – przekazuje kolbuszowska policja.

W oględzinach miejsca zdarzenia uczestniczył także biegły z zakresu pożarnictwa, który wstępnie określił, że do tragedii mógł się przyczynić wybuch nagromadzonego w mieszkaniu gazu.

Tak wygląda mieszkanie przy Ruczki, w którym doszło do wybuchu [ZDJĘCIA]
Na miejscu wykonano niezbędne czynności oraz dokumentację fotograficzną. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. W sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.