Nowe drogi w Nowej Wsi i w Świerczowie [ZDJĘCIA]

Będzie spotkanie w sprawie masztu w Nowej Wsi

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował o zakończeniu budowy dwóch dróg. Jedna z nich znajduje się w Świerczowie, druga w Nowej Wsi.
Trakt, którego potoczna nazwa brzmi „Świerczów przez wieś” to gminny odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 875 na Mielec do „krzyżówki” z ulicami św. Brata Alberta i Topolową.

Drogę tą przebudowano na dwóch odcinkach o łącznej długości 995 m. Wykonano tam nową asfaltową nawierzchnię, naprawiono pobocza i przebudowano zjazdy publiczne i prywatne.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 596 000 zł, z czego dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekroczyło 358 000 zł.

Nowe drogi w Nowej Wsi i w Świerczowie [ZDJĘCIA]
Nowe drogi w Nowej Wsi i w Świerczowie [ZDJĘCIA]
Zakończyły się równie z prace przy przebudowie drogi w Nowej Wsi – Borek. Roboty rozpoczęły się w miejscu, w którym kończył się asfalt i dotknęły 684 m.

Zakres prac obejmował: poszerzenie korpusu drogi, wykonanie podbudowy z kruszywa, a następnie położono nawierzchnię z betonu asfaltowego. Umocniono pobocza, a na zjazdach do posesji pojawił się asfalt. Inwestycja kosztowała 337 000 zł.

Nowe drogi w gminie Kolbuszowa [ZDJĘCIA]

Nowe drogi w gminie Kolbuszowa [ZDJĘCIA]

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.