Niższe opłaty za śmieci dla rodzin wielodzietnych

Kto zapłaci za dziurę w systemie śmieciowym?

Wysokie ceny odbioru odpadów komunalnych martwią wielu mieszkańców Kolbuszowej i okolic. Czy na ulgi w tym temacie będą chociaż dla rodzin wielodzietnych?

O niższe stawki dla rodzin wielodzietnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej zapytał Piotr Panek.
– Zobowiązaliśmy się, że ta grupa odbiorców będzie miała ulgi. Tymczasem mieszkańcy skarżą się, że płacą jak wszyscy. Chciałem więc zapytać, kiedy to się zmieni – dopytywał radny.

Burmistrz Jan Zuba zapewnił, że w marcu rozpoczną się przygotowania projektu uchwały w tej sprawie.

– Problem w tym, że uchwałę w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi podjęliśmy trzy miesiące temu. Czy w związku z tym zostanie to jakoś mieszkańcom wyrównane? Bardzo proszę, żeby zrekompensować im ten czas przynajmniej od stycznia – apelował Panek.

Piotr Panek znów przekaże dietę na cele społeczne
Radny Piotr Panek.

Burmistrz nie ma jednak dobrych wieści:
– Ja dziś nie mogę zadeklarować, że będziemy wracać z opłatą do ubiegłego roku czy do 1 stycznia, bo to nie od nas zależy. Jest nadzór prawny nad tym wojewody i Regionalnej Izby Obrachunkowej. A więc to nie jest tak, że my możemy coś zmienić. Uchwały dotyczące gospodarki odpadowej publikowane wchodzą w życie po 14 dniach od opublikowania ich w dzienniku urzędowym wojewody. One nie wchodzą w życie z dniem, który sobie zapiszemy. I obawiam się, że nie będzie takiej możliwości.

1 Komentarz

  1. Ależ możecie, w postaci umorzenia np podatków od nieruchomości, tak jak to umarzaliście przyjaznym biznesom nawet jeśli tego nie potrzebowały, bo były w wyśmienitej kondycji.
    Wszystko możecie ale robicie tylko to co chcecie.
    Jak to możliwe że niektóre firmy płaca 0 PLN za śmieci/ścieki i podatki od nieruchomości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.