Nieletni motocyklista bez uprawnień i bez kasku na głowie wjechał w toyotę

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

W niedzielne (11.06) południe w Niwiskach nieletni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Zawinił kierowca jednośladu, który nie ustąpił pierwszeństwa toyocie.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 12.30 na skrzyżowaniu dróg powiatowej z gminną.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca toyotą 23-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Dobrynina, zderzyła się z motocyklistą, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił jej pierwszeństwa.

Jednośladem kierował 14-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Chłopiec nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, nie miał też hełmu ochronnego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Nieletni motocyklista stanie przed sądem rodzinnym.

Policjanci przypominają, że motocykle to nie zabawki.
– To prawdziwe pojazdy, których niewłaściwe i nieodpowiedzialne użytkowanie może przynieść tragiczne skutki. Warto pamiętać również, że w sytuacji kiedy szkody powstałe w wyniku zdarzenia drogowego powoduje osoba nieletnia i nie posiadająca uprawnień do kierowania, właściciele danego pojazdu muszą się liczyć w tym, że firma ubezpieczeniowa wystąpi do nich z regresem o zwrot odszkodowania – podkreślają mundurowi.

1 Komentarz

  1. Takich dzieci bez uprawnień na motorach w Niwiskach jest więcej. Np. mój sąsiad jeździ już tak kilka lat. Rodzice dają zgodę, a nie powinni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.