Niedziela palmowa w skansenie
W niedzielę (25.03) o godz. 12 kolbuszowski skansen zaprasza na warsztaty wykonywania palm wielkanocnych. Praca nad symboliczną wiązanką połączona będzie – jak co roku – z wysłuchaniem opowieści o tradycjach świątecznych związanych z tym dniem oraz wyplataniem palm.

O godz. 13 w olejarni z Brzyskiej Woli odbędzie się pokaz tłoczenia oleju. Proces ten zaprezentuje etnograf Wojciech Dragan. Następnie w zabytkowym kościele pw. św. Marka Ewangelisty odprawiona zostanie tradycyjna msza św. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod nr tel. 17 227 12 96 lub e-mailem: sekretariat@muzeumkolbuszowa.pl. Bilety w cenie: 10, 15 i 20 zł. Dzieci do 7. roku życia wstęp wolny.

Loading poll ...

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.