Nie żyje Ryszard Łeptuch, były wicestarosta powiatu kolbuszowskiego

Nie żyje Ryszard Łeptuch - były wicestarosta powiatu kolbuszowskiego

Zmarł Ryszard Łeptuch. Był pierwszym wicestarostą odnowionego powiatu kolbuszowskiego. Miał 66 lat. Był człowiekiem lubianym. Pomógł wielu osobom. Jego pogrzeb odbędzie się w niedzielę (14.04) w Komorowie.  

Ryszard Łeptuch w historii regionu zapisał się jako wicestarosta I kadencji powiatu kolbuszowskiego (1999-2002). Tak te czasy wspominał ówczesny starosta powiatowy, Zbigniew Lenart:

Były wicestarosta

– Największym sukcesem tej pierwszej kadencji było to, że ten powiat w ogóle przetrwał. Mało tego, zostawiliśmy go następcom z pewnym dorobkiem. Wiem, że mieszkańcy powiatu kojarzą nas z uniwersytetem w Weryni. I słusznie, bo zrobiliśmy coś z niczego. Zostawiliśmy również budynek starostwa, który spełnia swoją funkcję – nie tylko dla urzędników, ale mieszkańców, którzy w komfortowych warunkach mogą załatwiać swoje sprawy w jednym miejscu – opowiadał na łamach mediów były starosta Lenart.

W latach 2002-06 Ryszard Łeptuch był radnym powiatowym. Działał również w swojej gminie Majdan Królewski. Od 2017 roku zasiadał w Radzie Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

Problemy ze zdrowiem

Z zawodu był uznanym rzeczoznawcą majątkowym. W ostatnim roku mocno podupadł na zdrowiu, miał poważne problemy z płucami. Zmarł w piątek (12.04), po długiej chorobie.  

Jego pogrzeb odbędzie się w niedzielę (14.04) w rodzinnym Komorowie. O godzinie 13 odbędzie się modlitwa różańcowa w kaplicy przykościelnej.

Pół godziny później w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.  

Pogrzeb w Komorowie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.